۲۴ شهر استان با ضریب جمعیتی ۹۹ درصد از نعمت گاز طبیعی برخوردار هستند
۲۴ شهر استان با ضریب جمعیتی ۹۹ درصد از نعمت گاز طبیعی برخوردار هستند
مدیرعامل شرکت گاز استان ایلام در دیدار با نماینده حوزه شمالی استان در مجلس شورای اسلامی گفت: هم اکنون 24 شهر استان با ضریب جمعیتی 99 درصد و 461 روستای استان با ضریب جمعیتی 94 درصد از نعمت گاز طبیعی برخوردار می باشند.

به گزارش پایگاه خبری سپهر ایلام، ” عباس شمس اللهی” اظهار داشت: همه ی ۱۰ شهرک صنعتی فعال و ۸۰۰ واحد تولیدی صنعتی در استان از سوخت گاز طبیعی استفاده می نمایند که در هزینه سوخت مصرفی و صرفه جویی در سوختهای مایع مقادیر قابل توجهی می باشد.

 وی ضمن گلایه از ادارات و ارگانها در عدم پرداخت گازبهای مصرفی، وصول مطالبات از ادارات دولتی را عمده ترین چالش موجود شرکت گاز استان برشمرد و اظهار امیدواری کرد قبل از فصل سرما ادارات و ارگانهای بدهکار بدهی گاز بهای خود را پرداخت نمایند تا بتوانیم منابع مالی مورد نیاز برای پروژه های اجرایی را تامین کنیم.

سارا فلاحی هم از قابل تحسین بودن عملکرد شرکت گاز در کشور  مخصوصاً در استان ایلام در انجام گازرسانی گسترده و خدمات رسانی به مردم در اقصی نقاط روستاهای محروم به عنوان نمونه بارز تلاش جهادی نام برد و افزود: در شرایط کنونی با مدیریت صحیح منابع انسانی و مالی،  کلیه مشکلات به راحتی حل می شوند.

وی ضمن توصیه به مدارا کردن شرکت گاز در تعامل با مردم،  عدم پرداخت هزینه گازبها توسط ادارات و ارگانهای دولتی را تضییع بیت المال و جرم آشکار تلقی نمود و گفت: شرکت گاز در دریافت مطالبات خود از ادارات، نهادها و صنایع عمده درآمدزا مانند پتروشیمی و کارخانه سیمان با قاطعیت برخورد نماید و بنده نیز با جدیت پیگیر پرداخت این مطالبات خواهم بود. 

نماینده حوزه شمالی استان اظهار داشت: سهم استان از درآمدهای نفت و گاز باید بر اساس قانون مناطق نفت خیز به استان تخصیص یابد  و در حوزه مسئولیت های اجتماعی به دنبال اخذ اعتبارات برای توسعه استان از وزارت نفت هستیم.

  • نویسنده : الهام مهدیان