۲۲ ایستگاه حفاظت کاتدیک خطوط  گاز در سطح استان فعال است
۲۲ ایستگاه حفاظت کاتدیک خطوط  گاز در سطح استان فعال است
مدیرعامل شرکت گاز استان ایلام از فعالیت 22 ایستگاه حفاظت کاتدیک برای جلوگیری از خوردگی و حفاظت از زنگ خطوط فلزی گاز در سطح استان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری سپهر ایلام، “عباس شمس اللهی” اظهار داشت: این تعداد ایستگاه در شهرستانهای ایلام، سرابله، ایوان، چوار، دره شهر، آبدانان، دهلران، سیروان، مهران، ملکشاهی و بخش صالح آباد نصب و راه اندازی شده است.

وی هدف از ایجاد این ایستگاه ها را پیشگیری، کاهش و جلوگیری از ایجاد خوردگی در خطوط لوله انتقال و تغذیه گاز در سطح استان عنوان کرد و افزود: برای حفاظت و نگهداری ایمن و مطلوب بیش از ۵۰۰ کیلومتر خطوط موجود در استان، این ایستگاه ها ایجاد شده است.

مدیرعامل شرکت گاز استان ایلام تصریح کرد: سالانه دستورالعمل های پایش و قرائت ایستگاههای یاد شده از طریق کمیته مدیریت خوردگی شرکت مورد تجزیه و تحلیل قرار می گیرند و در صورت وجود نقص در عایق پوششی یا وجود مشکل خوردگی لوله ها، اقدامات پیشگیرانه انجام می شود.

شمس اللهی خاطرنشان کرد: به منظور بررسی دقیق عملکرد سامانه های حفاظت کاتدیک و شناسایی نقاط بحرانی و معیوب در طول خطوط یاد شده به فاصله یک کیلومتر از هم، نقاط آزمایش نصب و راه اندازی شده است.

  • نویسنده : الهام مهدیان