۱۹ مورد ابتلای جدید به کرونا در استان ایلام به ثبت رسید
۱۹ مورد ابتلای جدید به کرونا در استان ایلام به ثبت رسید
رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی استان ایلام با اشاره به ثبت ۱۹ مورد جدید ابتلا به کرونا ویروس در استان، گفت: مردم خطر ابتلا به کرونا را جدی گرفته و پروتکل های بهداشتی را همچنان با جدیت رعایت کنند.

به گزارش پایگاه خبری سپهر ایلام، ظهر امروز(۳۰ اردیبهشت) در گفت و گو با خبرنگاران، اظهار کرد: شمار مبتلایان به ویروس کرونا در استان به تعداد ۸۱۱ نفر  افزایش یافته است.

وی با بیان اینکه طی ۲۴ ساعت گذشته تعداد ۱۹ مورد مثبت جدید بیماری کرونا در استان گزارش شده است، تصریح کرد: خوشبختانه در ۴۸ ساعت گذشته هیچ مورد فوتی ناشی از بیماری کرونا در استان گزارش نشده و بر این اساس مجموع فوت شدگان ناشی از کرونا تا این لحظه ۶۰ نفر است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی استان ایلام با بیان اینکه بیشترین آمار مبتلایان و فوتی مربوط به شهرستان ایلام ۳۶۴ مبتلا و ۲۰ مورد فوتی است، افزود: شهرستان ایوان ۱۱۵ مبتلا و ١۴ مورد فوتی، شهرستان مهران ۵۹ مبتلا و ۶ مورد فوتی، شهرستان دهلران ۶۴ مبتلا و ۳ مورد فوتی، شهرستان دره شهر ۴۳ مبتلا و ۶ مورد فوتی، شهرستان ملکشاهی ۲۲ مبتلا و ١ مورد فوتی، شهرستان آبدانان ۴۶ مبتلا و ۱ مورد فوتی، شهرستان بدره ۳۶ مبتلا و ۳ مورد فوتی،  شهرستان سیروان ۲۷ مبتلا و ٣ مورد فوتی، شهرستان چرداول ۳۹ مبتلا و ۳ مورد فوتی و  شهرستان هلیلان ۱۴ مبتلا و بدون فوتی در رده های بعدی قرار دارند.

کریمیان تصریح کرد: طی شبانه روز گذشته  در شهرستان های ایلام ۷ نفر، شهرستان ایوان ۴ نفر،  در شهرستان مهران ۲ نفر، در شهرستان دهلران ۲ نفر، در شهرستان دره شهر ۱ نفر، در شهرستان ملکشاهی ۱ نفر، در  شهرستان آبدانان ۲ نفر، در شهرستان  بدره ۲ نفر و در شهرستان سیروان ۱ نفر به کرونا مبتلا شده اند.

وی با بیان اینکه هم اکنون نیز تعداد ۲۴ نفر از مبتلایان به کرونا در سطح بیمارستان های استان بستری هستند، ابراز کرد: از ابتدای شیوع کرونا در استان تا کنون ۶۵۰ نفر از مبتلایان به کرونا نیز با تلاش مدافعان سلامت بهبود یافته و از بیمارستان ترخیص شده اند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی استان ایلام خاطرنشان کرد: از عموم مردم شریف استان درخواست می شود که با رعایت اصول بهداشتی، فاصله گذاری اجتماعی و پرهیز از ترددهای غیرضروری مانع تداوم طولانی مدت حضور این ویروس در استان باشند.

  • نویسنده : الهام مهدیان