۶ کیلومتر از بزرگراه ایلام-مهران تا اربعین تکمیل می شود
۶ کیلومتر از بزرگراه ایلام-مهران تا اربعین تکمیل می شود
مدیرکل راه و شهرسازی ایلام گفت: ۶ کیلومتر از بزرگراه ایلام-مهران تا اربعین تکمیل می شود.

به گزارش پایگاه خبری سپهر ایلام، “عبدالله بهادری” ظهر چهارشنبه در دیدار با فرماندار مهران اظهار کرد: نقاط تکمیل نشده بزرگراه ایلام- مهران تا اربعین تکمیل یا برای عبور اضطراری آماده می‌شوند.

مدیرکل راه و شهرسازی استان ایلام از تلاش شبانه روزی مجموعه راه و شهرسازی، راهداری و پیمانکاران برای تردد راحت و ایمن زائرین در زمان اربعین خبر داد و افزود: تا چند روز آینده ۴ کیلومتر دیگر از بزرگراه ایلام- مهران در محدوده روستای بانروشان با اجرای لایه دوم آسفالت به بهره برداری خواهد رسید.

وی ادامه داد: ۲ کیلومتر دیگر نیز بعد از تقاطع روستای چم آب نیز تا اربعین تکمیل و زیر بار ترافیک خواهد رفت.

بهادری اضافه کرد: ضمن اینکه پل کیلومتر ۵۶ منطقه کنجانچم در مسیر رفت این بزرگراه تکمیل و نقاط پر حادثه این منطقه حذف و ۲۰ کیلومتر از آسفالت بزرگراه ایلام مهران نیز اصلاح و مورد روکش مجدد آسفالت قرار می‌گیرد.

وی افزود: تونل‌های در حال احداث و تکمیل محور ایلام مهران به علاوه مسیرهای ورودی و خروجی این تونل‌ها برای عبور اضطراری آماده خواهند شد و کار تکمیل این تونل‌ها (لاینینگ، زیرسازی، روسازی مسیر آنها، روشنایی و …) بعد از ایام ترافیک اربعین ادامه خواهد یافت.

مدیرکل راه و شهرسازی استان اضافه کرد: مسیر اصلی تقاطع غیر همسطح صالح آباد نیز تا اربعین سال جاری به بهره برداری خواهد رسید و تکمیل کامل این تقاطع تا پایان سال به انجام می‌رسد.

وی در خصوص شش بانده شدن مسیر مهران تا پایانه برکت گفت: عمده عملیات اجرایی شش بانده شدن این مسیر و افزودن یک مسیر برای عبور افراد پیاده به انجام رسیده و تلاش خواهد تا اربعین بتوانیم با افزودن دو باند به ۴ باند قبلی این مسیر (مهران- پایانه برکت) زمینه تسهیل تردد خودروهای عمومی و اتوبوس‌ها به این پایانه را تسهیل کنیم.

بهادری تصریح کرد: عملیات اجرایی دو تقاطع غیر همسطح سه راهی امام زاده سید حسن و سه راهی آذر نیز در حال اجرا است که با پرداخت خسارت و رفع معارضین محلی و تأمین اعتبار روند اجرای این تقاطع‌ها نیز به زودی تسریع می‌شود.

  • نویسنده : الهام مهدیان
  • منبع خبر : اداره ارتباطات و اطلاع رسانی راه و شهرسازی استان ایلام