۹۰ درصد محافل عزاداری ماه محرم در فضاهای باز برگزار می شود
۹۰ درصد محافل عزاداری ماه محرم در فضاهای باز برگزار می شود
مدیرکل تبلیغات اسلامی استان ایلام با اشاره به اینکه حداکثر زمان محافل عزاداری ماه محرم امسال یک ساعت و نیم بوده و بیشتر از این هیات‌ها مجاز به فعالیت نیستند، گفت: با برنامه‌ریزی انجام شده حدود ۹۰ درصد محافل عزاداری ماه محرم امسال در فضاهای باز برگزار خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری سپهر ایلام، حجت‌الاسلام و المسلمین “محمد فتاحی” اظهار کرد: سامانه بیرق، ویژه ثبت‌نام هیئت‌های مذهبی برای برگزاری محافل عزاداری راه اندازی شده و و هیئت های مذهبی و عزاداری با شرط رعایت دستورالعمل‌ها و پروتکل‌های بهداشتی مجاز به برگزاری محافل عزاداری ماه محرم هستند.

وی افزود: با توجه به شیوع ویروس کرونا،  ۳۰ هیئت مذهبی با تشکیل گروه در فضای مجازی، برنامه‌های عزاداری خود را به صورت مجازی برگزار می‌کنند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان ایلام تصریح کرد: هم اکنون ۹۰۰ هیئت مذهبی در این استان وجود دارد که پیش‌بینی می‌شود امسال ۷۰ درصد این هیئت‌ها برنامه‌های عزاداری ماه محرم را برگزار کنند.

فتاحی با اشاره به اینکه سازمان تبلیغات اسلامی در محرم سال جاری به منظور پوشش تبلیغی، از ظرفیت مبلغان بومی مقیم استان به تعداد ۳۵۰ نفر استفاده خواهد کرد، گفت: سازمان تبلیغات به عنوان متولی برگزاری مراسمات مذهبی خود را متعهد به رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی دانسته و سلامت مردم را خط قرمز خود می‌داند.

  • نویسنده : الهام مهدیان