۷۰ درصد از زائران اربعین از مرز مهران تردد دارند/ موکب داران بر رعایت موارد بهداشتی نظارت کنند
۷۰ درصد از زائران اربعین از مرز مهران تردد دارند/ موکب داران بر رعایت موارد بهداشتی نظارت کنند
فرماندار ایلام با بیان اینکه حدود ۷۰ درصد از زائران اربعین حسینی مرز مهران را جهت تشرف به عتبات عالیات انتخاب می کنند، گفت: افرادی که مسئولیت اداره موکب‌ها را برعهده دارند حتما با نظارت بر رعایت موارد بهداشتی شرایط مناسبی را برای زائرین فراهم کنند.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری سپهر ایلام، «عبدالصاحب نادری» در جلسه با موکب داران شهرستان با بیان اینکه در تلاشیم به نحو احسن به زائران حسینی خدمت‌رسانی شود گفت: به برکت اربعین استان ایلام در سطح کشور و بین الملل شناخته شده است.

وی با بیان اینکه مردم این استان افتخار خدمتگزاری به زائرین اباعبدالله الحسین(ع) را دارند افزود: حدود ۷۰ درصد از زائران مرز مهران را جهت تشرف به عتبات عالیات انتخاب می کنند.

فرماندار ایلام خاطرنشان کرد: طی سال‌های گذشته خدمتگزاری مردم استان بویژه شهرستان ایلام به زائران مطلوب بوده و این مهم در اربعین امسال نیز ادامه خواهد داشت.

وی تصریح کرد: موکب داران و خادمان مواکب با تمام توان و روی گشاده از زائرین حسینی استقبال کنند.

نادری با بیان اینکه سال گذشته اقدامات ارزنده ایی در زمینه زیرساخت های اربعین صورت گرفت افزود: تلاش شده در سال جاری کاستی‌ها و نقایص احصا و برطرف گردد.

فرماندار ایلام عمده وظایف اصلی را بحث اقامت، پذیرایی و روان سازی ترافیک عنوان کرد و گفت: افرادی که مسئولیت اداره موکب‌ها را در پیاده‌روی اربعین حسینی برعهده دارند حتما با نظارت بر رعایت موارد بهداشتی شرایط مناسبی را برای زائرین فراهم کنند.

  • نویسنده : الهام مهدیان