۶هزار ۹۲۷ راننده ایلامی زیر پوشش تامین اجتماعی هستند
۶هزار ۹۲۷ راننده ایلامی زیر پوشش تامین اجتماعی هستند
مدیرکل تامین اجتماعی ایلام گفت: هم اکنون ۶ هزار و ۹۲۷ نفر از رانندگان وسایل نقلیه استان زیر پوشش این سازمان قرار دارند و از خدمات آن بهره‌مند هستند.

به گزارش پایگاه خبری سپهر ایلام، “سهیلا ملکشاهی” اظهار داشت: از مجموع این افراد پنج هزار و ۷۲۹ نفر را رانندگان برون شهری و هزار و ۱۹۸ نفر نیز رانندگان درون شهری هستند که از خدمات درمانی و بیمه‌ای بهره‌مند هستند.
وی افزود: در صورت پرداخت ۵‌‏.۱۳ درصد حق ‌بیمه در مهلت مقرر قانونی، این بیمه شدگان می توانند از ۵‌‏.۱۳ درصد سهم دولت و هدفمندسازی یارانه‌ها به شرط فعالیت در امر حمل و نقل عمومی و احراز سایر شرایط مقرر در قانون بیمه اجتماعی رانندگان و آئین نامه اجرائی مربوطه، برخوردار شوند.
ملکشاهی یادآور شد: رانندگان درون شهری و برون شهری بر اساس ضوابط می‌توانند تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی قرار گرفته و از مزایا و تعهدات قانونی این سازمان برخوردار شوند.
مدیرکل تامین اجتماعی ایلام گفت: هیچ‌گونه محدودیتی در عقد قرارداد بیمه با متقاضیان در سازمان تامین اجتماعی وجود ندارد و پیشنهاد می‌شود رانندگان در چارچوب قوانین بیمه رانندگان، بیمه حرف و مشاغل آزاد یا بیمه اختیاری تحت پوشش تأمین اجتماعی قرار گرفته و در ادامه بیمه‌پردازی، در صورت ابلاغ مصوبات جدید از معافیت‌های تعیین شده نیز بهره‌مند شوند.
ملکشاهی اظهار داشت: مجموع بیمه‌شدگان این سازمان ۱۰۰ هزار و ۹۹۲ نفر است و از این تعداد ۶۸ هزار و ۱۱۳ نفر بیمه شده اجباری، سه هزار و ۶۱۳ نفر بیمه قالیباف، ۷۷۱ نفر بیمه بیکاری و ۳۷۵ نفر نیز توافقی هستند.
وی ادامه داد: سازمان تامین اجتماعی ایلام دارای ۱۵ هزار نفر مستمری‌بگیر است و ماهانه ۴۱۰ میلیارد ریال برای ارائه خدمت به مستمری بگیران و تعهدات کوتاه‌مدت و بلندمدت در استان پرداخت می‌شود.

  • نویسنده : الهام مهدیان