طرح بخشودگی جرائم بیمه ای تأمین اجتماعی ایلام در ایستگاه پایانی
طرح بخشودگی جرائم بیمه ای تأمین اجتماعی ایلام در ایستگاه پایانی
مدیرکل تأمین اجتماعی استان ایلام گفت: طرح بخشودگی جرائم بیمه ای کارفرمایان تا ساعت ۱۹ مورخ ۳۱ مرداد ماه سال جاری بوده و قابل تمدید نیست.

به گزارش پایگاه خبری سپهر ایلام، «علی اشرف تابانی» افزود: از ابتدای سال جاری تاکنون برای بیش از ۶۵۰ کارگاه تقسیط بدهی انجام شده است.
وی با اشاره به اینکه ۳ هزار و ۱۶۹ کارگاه در استان مشمول این طرح می شوند که تاکنون ۶۵۰ کارگاه از این طرح استفاده کرده اند، اظهار داشت: این طرح قابل تمدید نیست و کارفرمایان می توانند تا ساعت ۱۹ امروز از مزایای این طرح استفاده کنند.
مدیرکل تأمین اجتماعی استان با بیان اینکه در این طرح علاوه بر بخشودگی جرایم بیمه ای، بدهی های کارفرمایان نیز از ۱۲ تا ۴۵ ماه، تقسیط می شود، تصریح کرد: تامین اجتماعی یکی از اعضای کارگروه رفع موانع تولید بوده تاکنون مشکلات بیمه ای ۷۵۵ کارگاه را برطرف کرده است.
تابانی با اشاره به اینکه اجرای طرح بخشودگی جرایم بیمه‌ای کارفرمایان به منظور حمایت از کارگاه‌های فعال تولیدی در سال مهار تورم و رشد تولید خبر داد و گفت: این طرح از ابتدای خرداد ماه آغاز و تا پایان مرداد سال جاری اجرا می‌شود.
وی افزود: کارفرمایان متقاضی استفاده از بخشودگی جرایم بیمه‌ای می‌توانند اصل بدهی بیمه‌ای خود را به صورت نقدی پرداخت کنند یا اینکه با توافق با شعب این سازمان، روش پرداخت اقساطی را انتخاب کنند.
مدیرکل تأمین‌ اجتماعی استان اظهار داشت: در صورتی که برای پرداخت اصل بدهی بیمه‌ای، تعداد اقساط ماهیانه ۱۲ ماه انتخاب شود، کارفرما از ۱۰۰ درصد بخشودگی جرایم برخوردار می‌شود، در صورتی‌که در ۱۸ ماه اقساط بدهی خود را پرداخت کند از ۸۵ درصد بخشودگی جرایم استفاده می‌کند و در صورتی که تعداد اقساط را ۲۴ یا ۳۶ ماه انتخاب کند به ترتیب از ۷۵ درصد و ۵۰ درصد بخشودگی بهره‌مند می‌شود.
تابانی تاکید کرد: هیچ کارگاه تولیدی در استان ایلام به دلیل بدهی به تامین اجتماعی تعطیل نشده و آماده هرگونه همکاری با واحدهای تولیدی در استان هستیم.

  • نویسنده : الهام مهدیان