۸۹ پروژه عمرانی استانی در سیروان در حال اجراست
۸۹ پروژه عمرانی استانی در سیروان در حال اجراست
فرماندار شهرستان سیروان گفت: ۸۹ پروژه عمرانی استانی با اعتباری بالغ بر ۲۰۱۶ میلیارد ریال در حال اجرا است که با بهره برداری از آنها تحولی قابل توجهی در این منطقه ایجاد می شود.

به گزارش پایگاه خبری سپهر ایلام، «علیرضا رئیسی» فرماندار سیروان در حاشیه سفر استاندار به این شهرستان افزود: این پروژه ها در حوزه راه، راهداری، آب، کشاورزی، برق، ورزش، فناوری اطلاعات، درمان، گردشگری و غیره است که در صورت اجرا به یقین تحولات عظیمی در سطح این شهرستان ایجاد می شود.

وی با بیان اینکه این پروژه ها با پیشرفت فیزیکی خوبی در حال اجرا هستند، اظهار داشت: با توجه به ظرفیت های کشاورزی و جاذبه های گردشگری این شهرستان؛ تکمیل راه قاضی خان – بدره و آسفالت راه چشمه چاهی ضمن تسهیل در دسترسی به این منطقه، کاهش سفر و تصادفات؛ می تواند این دیار را از بن بست جغرافیایی خارج و فرصت خوبی برای سرمایه گذاران و گردشگران نیز فراهم کند.

وی از اخذ مجوز ۳حلقه چاه برای تامین آب شرب روستاهای سیروان در زنگوان، چشمه چاهی و سرابکلان خبر داد و اظهار داشت: با توجه به خشکسالی های اخیر و تنش آبی؛ با حفر این تعداد حلقه چاه، آب مناطق شهری و روستای این منطقه برطرف خواهد شد و رضایت عمومی مردم نیز در پی خواهد داشت.

فرماندار سیروان با بیان اینکه مهمترین دغدغه مردم این شهرستان به اتمام رساندن پروژه های نیمه تمام است، تصریح کرد: خوشبختانه  محور قاضی خان – بدره، راه چشمه چاهی، زایشگاه لومار،یادامان شهدا، زمین چمن ورزشی لومار، پمپاژ دشت های سیروان  و غیره با پیشرفت فیزیکی خوبی در حال اجرا هستند که تلاش می شود در کمترین زمان ممکن به بهره برداری برسند.

رئیسی از نماینده عالی دولت، شورای تامین، نمایندگان مردم استان در مجلس شورای اسلامی، شورای اداری استان و شهرستان قدردانی کرد و اظهار داشت: استاندار ایلام در طول سال جاری تاکنون ۴ بار از شهرستان سیروان بازدید نموده و برخی ازپروژه هایی که در زمینه های مختلف با مشکل مواجه بوده از طریق شورای اداری استان رفع مشکل شده است. 

همچنین امام جمعه سیروان در نشست شورای اداری سیروان با اشاره به اینکه دشمن نمی خواهد خوشی ملت ایران را ببیند، گفت: این شهرستان در دولت جدید حرکات و اقدامات خوبی را داشته و دارد و البته هنوز هم جای کار زیاد دارد و با کمک مسئولین و تلاش جهادی می توانیم شهرستانی که تا دیروز از خیلی جهات کم برخوردار بود، روزهای خوبی برایش رقم بخورد.

حجت الاسلام «محمدحسن فریادی» با اشاره به سخن رهبر معظم که انقلاب که فرمودند حرف خدا را نگذارید در هیچ جایی زمین بماند، افزود: نگذاریم بخاطر مسئولیت و حب و بغض ها و حرف مردم و یا چشم و هم چشمی حرف خدا را زمین بگذاریم، این هجمه ای که هم اکنون علیه مقدسات دین و علیه جامعه ما می شود نباید بخاطر حمایت جوامع غربی از آنها، آن را زمین بگذاریم.

وی با بیان اینکه خدمات خوبی در این شهرستان انجام شده ولی بدلیل عمق محرومیت ها کافی نیست اظهار داشت: دشمن نمی خواهد خوشی ملت ایران را ببیند، سلایق مختلف است و اختلاف نظر ها هم طبیعی، اما اینکه بیاییم اختلاف ایجاد کنیم و نتوانیم کارهای مردم را جلو ببریم گناهی عظیم است که خداوند آن را نمی بخشد، پس همدل باشیم که هر وقت همدل باشیم خداوند نیز کارها را درست می کند.

حجت الاسلام فریادی با بیان اینکه از همه مسئولین انتظار می رود که نگاه ویژه تری نسبت به شهرستان سیروان داشته باشند، اظهار داشت: شهرستان سیروان از لحاظ زیرساخت ها با مشکلات فراوانی روبرو است که انتظار می رود دولتمردان با تزریق اعتبارات ویژه بخشی از مشکلات کنونی را برطرف کنند.

  • نویسنده : الهام مهدیان