جریمه‌ی ۱۰۰ میلیونی برای واحد تولیدی فاقد پروانه استاندارد در ایلام
جریمه‌ی ۱۰۰ میلیونی برای واحد تولیدی فاقد پروانه استاندارد در ایلام
مدیرکل استاندارد ایلام گفت: با وجود هشدارهای داده شده مبنی بر رعایت حقوق مصرف کنندگان و قوانین جاری سازمان ملی استاندارد ایران، این واحد تولیدی به علت عرضه فرآورده غیر استاندارد به مراجع قضایی معرفی و به پرداخت یکصد میلیون تومان جریمه نقدی محکوم شد.

به گزارش پایگاه خبری سپهر ایلام، «مهناز همتی» با اعلام این خبر افزود: این واحد تولید کننده سنگدانه مورد مصرف در بتن به جرم تولید و عرضه فرآورده مشمول استاندارد اجباری بدون دریافت پروانه استاندارد و نداشتن پروانه کاربرد علامت استاندارد محکوم شد.

مدیرکل استاندارد ایلام با اشاره به اهمیت استاندارد در حوزه مصالح و ساخت و سازها گفت: حادثه تأسف بار و دردناک متروپل آبادان که به دلیل عدم رعایت استانداردهای ساخت و ساز رخ داد، اگر با رعایت استانداردها همراه می شد هیچ گاه اتفاق نمی افتاد.

وی با بیان اینکه اگر واقعا استانداردها را رعایت کنیم هم از نظر مادی و هم معنوی منتفع خواهیم شد، ادامه داد: استاندارد سرمایه گذاری است، هزینه نیست لذا در همه ی امور، استانداردها را نصب العین قرار دهید.

همتی افزود: امیدواریم مدیران واحدهای تولیدی با گذراندن دوره های آموزشی لازم، استانداردهای لازم را در زمینه تولید فرآورده ها رعایت کنند.

مدیرکل استاندارد ایلام در پایان با بیان اینکه حفظ و صیانت از حقوق مصرف کنندگان و تولیدکنندگانی که تمامی موازین قانونی را رعایت می کنند از وظایف سازمانی اداره کل استاندارد استان بوده و در این موارد هیچ قصوری پذیرفته شدنی نیست، خاطرنشان کرد: از شهروندان عزیز خواهشمندیم تا هرگونه موارد غیرکیفی و مشکوک در حوزه استاندارد را به سامانه پیامکی ۵۰۰۰۱۱۵۱۷، رسیدگی به شکایات اداره کل استاندارد استان اطلاع دهند.

  • نویسنده : الهام مهدیان