آغاز طرح سنجش سلامت جسمانی نوآموزان از ابتدای بهمن ماه
آغاز طرح سنجش سلامت جسمانی نوآموزان از ابتدای بهمن ماه
نشست ستاد هماهنگی طرح سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی نوآموزان بدو ورود به دبستان و پیش دبستان با حضور جمعی از مسئولین ارشد آموزش و پرورش استان و نمایندگان برخی از دستگاه های اجرایی استان برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری سپهر ایلام، «علی درویشی» در این نشست با اشاره به اهمیت ویژه سنجش نوآموزان بدو ورود به مدارس، گفت: نیازمند ورود جدی همه دستگاه های مرتبط با سنجش سلامت دانش آموزان هستیم.

وی افزود: سنجش دانش آموزان موضوع مهمی است که با آینده و فراگیری معلومات آنان در زمان تحصیل ارتباط مستقیم دارد.

درویشی با اشاره به اینکه سنجش سلامت دانش آموزان گلوگاه پایش فراگیران برای تحصیل است، اظهار داشت: باید با کار فرهنگی از پنهان کاری برخی والدین دانش آموزان با نیازهای ویژه جلوگیری کنیم.

مدیرکل آموزش و پرورش استان خواستار کمک همه رسانه های جمعی از جمله صدا و سیما برای آگاهی والدین از اهمیت سنجش فرزندان خود شد و تاکید کرد: با انجام دقیق برنامه پایش سلامت دانش آموزان بدو ورود می بایست ضمن ایجاد زمینه مناسب برای تحصیل این دسته از دانش آموزان، والدین را نیز از وضعیت و آینده فرزندان با نیازهای ویژه خود آگاه کرد.

گفتنی است؛ طرح سنجش سلامت نوآموزان بدو ورود به مدارس امسال با رویکرد جدید از ابتدای بهمن ماه آغاز و تا پایان اسفند ادامه خواهد داشت.

لازم به ذکر است؛ والدین گرامی می توانند با مراجعه به سایت My.csdeo.ir به صورت مرحله ای به نوبت گیری برای فرزندان خود که از ابتدای سال تحصیلی ۱۴۰۲ وارد مدارس می شوند اقدام نمایند.

  • نویسنده : الهام مهدیان