۸۵ درصد مدارس استان از نظر استحکام و ایمن سازی شرایط مطلوبی دارند
۸۵ درصد مدارس استان از نظر استحکام و ایمن سازی شرایط مطلوبی دارند
مدیر کل نوسازی و تجهیز مدارس استان ایلام گفت : ۸۵ درصد مدارس استان از نظر استحکام و ایمن سازی شرایط مطلوبی دارند.

به گزارش پایگاه خبری جزمان، “جلال حمره” در ارتباط تلفنی با خبر ساعت ۲۳ سیمای مرکز ایلام اظهار کرد: تا مهر ماه سال آینده ۱۰۰ کلاس درس به فضای آموزشی استان اضافه خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه ۸۵ درصد مدارس استان از نظر استحکام و ایمن سازی شرایط مطلوبی دارند، اظهار کرد: مدارس استان از نظر وضعیت سازه ای و استحکام به نسبت سایر مناطق کشور شرایط بهتری دارد، اما از نظر سال ساخت و فرسودگی تا حدودی رنج می‌برند.

حمره در خصوص نامناسب بودن وضعیت مدرسه شهید امیری روستای دشت آباد دره شهر هم گفت: با توجه به اینکه این مدرسه جزء اولین ساختمان‌هایی بوده که در این روستا ساخته شده، لذا اطراف آن کاملا فضای باز بوده و در مواقع بارندگی مشکلی بوجود نیامده، اما در مرور زمان با احداث ساختمان در روستا و اطراف مدرسه، مسیر هدایت آب از طریق کانالی بوده که ظاهرا پاسخگوی حجم آب ناشی از باندگی‌های اخیر نبوده و باعث بروز مشکلاتی شده است.

وی در ادامه عنوان کرد: با توجه قدمت بالا و میزان فرسودگی ساختمان، مدرسه در اولویت نوسازی قرار گرفته و تامین اعتبار لازم هم صورت گرفته از طرفی خیر مدرسه ساز هم پای کار آمده و در صورتیکه قبل از سال عملیات ساخت آن شروع شود تا مهر ماه سال آینده این مدرسه نوسازی خواهد شد.

  • نویسنده : الهام مهدیان