فرمانداران تلاش بیشتری در جهت پیگیری امورات مرتبط با مرز داشته باشند
فرمانداران تلاش بیشتری در جهت پیگیری امورات مرتبط با مرز داشته باشند
معاون سیاسی و امنیتی استانداری ایلام گفت: فرمانداران شهرستانهای مرزی استان تلاش بیشتری در جهت پیگیری امورات مرتبط با مرز داشته باشند.

به گزارش پایگاه خبری سپهر ایلام، “محمدسبحان حسنی” امروز یکشنبه در جلسه ساماندهی مرزهای استان ایلام که با حضور معاونین استاندار، فرمانداران ایلام، چوار، مهران و دهلران و برخی مدیران دستگاه‌های اجرایی برگزار شد، اظهار داشت: با روی کار آمدن دولت سیزدهم و تأکیدات ریاست جمهور در رابطه با توسعه مرزها، شرایطی فراهم شده تا از این فرصت در راستای افزایش گذرگاه‌های مرزی و توسعه مبادلات تجاری استفاده کرد.

وی افزود: فرمانداران شهرستان‌های مرزی از تمام ظرفیت‌های موجود برای توسعه مرز استفاده کنند و در این زمینه محدودیتی وجود ندارد.

معاون سیاسی و امنیتی استانداری ایلام با اشاره به ضرورت افزایش سطح مراودات استان‌های همجوار استان ایلام در کشور عراق با استان، بر توسعه همکاری‌ها در حوزه‌های مختلف تأکید کرد.

حسنی با بیان اینکه موانع موجود در جهت توسعه مرزها و ایجاد بازارچه‌های مرزی در سطح ملی نیز پیگیری می‌شود و برطرف می‌شود، از فرمانداران مرتبط خواست تلاش بیشتری در جهت پیگیری امورات مرتبط با مرز داشته باشند.

وی در ادامه خواستار توسعه زیرساخت‌های مرزی شد و عنوان کرد: از ظرفیت و تجربه موفق مرز مهران در سایر گذرگاه‌های مرزی استان استفاده شود.

معاون سیاسی و امنیتی استانداری ایلام به بهره‌مندی مرزنشینان از ظرفیت‌های مرز و فعال شدن تعاونی‌های مرزنشینان تأکید کرد و گفت: باید شرایطی ایجاد شود تا مرزنشینان بتوانند از ظرفیت‌های مرز در چارچوب قوانین جاری کشور و با حفظ شرایط و ضوابط برخوردار شوند.

  • نویسنده : الهام مهدیان