۱۷ زمین خوار دهلرانی دستگیر و حساب بانکی آن ها مسدود شد
۱۷ زمین خوار دهلرانی دستگیر و حساب بانکی آن ها مسدود شد
دادستان عمومی و انقلاب شهرستان دهلران گفت: ۱۷ نفر از زمین خواران که اقدام به فروش مال غیر در این شهرستان کرده بودند، بازداشت و تحت تعقیب قضایی قرار گرفتند.

به گزارش پایگاه خبری سپهر ایلام به نقل از خبرگزاری شبستان ایلام، “صابر نجومی” اظهار کرد: با توجه به تصرف غیرقانونی اراضی ملی در منطقه ۹ دی شهر دهلران توسط عده ای زمین خوار و معلوم الحال، این دادستانی به صورت فوری موضوع را در دستور کار قرار داد.

وی افزود: متاسفانه این افراد زمین خوار با کلاه برداری و فروش مال غیر به افراد فاقد زمین مسکونی اقدام کرده اند که در این راستا ۱۳ نفر با قرار قانونی روانه زندان و ۴ نفر نیز تحت تعقیب قضایی و حساب بانکی ۴ نفر از آنها که گردش بالایی دارند مسدود شده است.

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان دهلران گفت: این افراد با قولنامه های نامعتبر و بدون ارزش قانونی اقدام به فروش اراضی ملی نموده اند در حالی که خریداران باید به این مهم توجه می کردند که چطور یک زمین مسکونی که ارزش واقعی آن بیشتر از وجه پرداختی است را خریداری کرده اند.

وی افزود: در شهر دهلران اختلاف اراضی بین دولت و طایفه کاید خورده وجود دارد که این موضوع در شرف حل شدن است و این افراد سود جود  از  این شرایط که دولت در حال حل و فصل کردن اراضی مورد اختلاف با طایفه کاید خورده بوده، سوء استفاده و اقدام به کلاه برداری و  فروش مال غیر کرده اند.

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان دهلران گفت: دستور تخریب و قلع و قمع این واحدهای غیرمجاز هفته گذشته در شورای تامین شهرستان مطرح و مصوب شد که روز گذشته بدون کمترین درگیری و با حضور نیروی انتظامی  اجرایی شد.

نجومی افزود: ادارات راه و شهرسازی، شهرداری و منابع طبیعی  به عنوان دستگاه های متولی قبل از هرگونه ساخت و ساز غیرمجاز موضوع را پیگیری و از ساخت و سازهای غیرمجاز در اراضی ملی جلوگیری کنند و چنانچه در آینده شاهد چنین موضوعاتی در شهرستان باشیم مسئولان دستگاه های متولی مورد تعقیب قضایی قرار می گیرند.

وی بیان کرد: خریداران زمین باید از صحت و سقم قانونی بودن یا نبودن اراضی مورد خریداری اطمینان حاصل و از دستگاه های متولی استعلامات لازم را قبل از معامله و ساخت و ساز اخذ کنند.

دادستان دهلران گفت: در بین واحدهای احداثی غیر مجاز که روز گذشته تخریب شده اند واحدهایی متعلق به کارکنان دولت بوده که این دادستانی بدون توجه به جایگاه افراد اقدام قانونی را انجام و در برخورد با خاطیان قاطعانه عمل کرده است.

وی خاطرنشان کرد: خریداران ملک به جای مظلوم نمایی در فضای حقیقی و مجازی تدبیر کنند و در زمان قبل از خرید هر گونه زمین مسکونی استعلامات قانونی را اخذ کنند که دچار مشکل نشوند و این دادستانی آمادگی کامل دریافت  شکایت افرادی که از زمین خواران زمین خریده اند را دارد.

  • نویسنده : الهام مهدیان
  • منبع خبر : خبرگزاری شبستان ایلام