سارا فلاحی به قلب واقعیت زد : مدیران ناکارآمد را به خانه هایشان بفرستید
سارا فلاحی به قلب واقعیت زد : مدیران ناکارآمد را به خانه هایشان بفرستید
سارا فلاحی نماینده جسور ایلام به قلب این واقعیت زد تا کسانیکه باید بشنوند، پنبه را از گوش خود خارج کنند و با اصلاح رویه ها ،مدیریت کشور را بر روی ریل پیشرفت و توسعه قرار داده و منابع خاک خورده آن را در خدمت توسعه و بهبود وضعیت معیشت مردمانش قرار دهد.

علی اصغر اسدی/ یکی از مشکلات اساسی کشور نبود مدیریت است ،نه به این معنا که با فقر پست های مدیریت روبرو باشد.

بلکه تا بخواهیم در این کشور پست مدیریت تعریف شده اما این پست ها هر از چندگاهی به بهانه تغییر ساختارهای سیاسی قدرت همچون گوشت نذری بین افراد مختلف تقسیم می شود.

جریانات و احزاب خانوادگی کاغذی که کمترین نقشی در انتخابات ندارند ،خود را صاحب قدرت قلمداد کرده و مصادر مدیریتی را از وزرا تا معاونین گرفته و در استان ها نیز از استانداری تا فرمانداری ها و ….بین قوم و خویش های خود تقسیم می کنند.

در این بین تنها چیزی که برای آنان ارجحیت ندارد ،شایستگی افراد و منافع مردم و کشور است و به تنها چیزی که می اندیشند کسب منافع خود از طریق همین مصادر مدیریتی است.

اینجاست که می بینیم کشوری سرشار از منابع خدادادی و ظرفیت های عظیم در ردیف کشورهای فقیر قرار می گیرد ،کشوری که همواره در زمره کشورهای قدرتمند اقتصادی قرار داد ،ارزش پول ملی آن از کشورهای جنگ زده ای چون عراق ،سوریه و افغانستان هم کمتر می شود.

همان گونه که سارا فلاحی در نطق امروز خود به آن اشاره ای درست داشته و به قلب آن زده اند، کشور ما نه فقر نیروی انسانی کارآمد دارد و نه فقر منابع !! بلکه مدیریت منابع آن در اختیار کسانی قرار گرفته است که از حیث مدیریت واقعا دچار فقرند !

در هیچ جای دنیا مرسوم نیست که وقتی ظرفیتی مدیریتی صاحب تجربه و تخصص می شود، صرفا بخاطر تغییر سیاست مدیریت اجرایی ،در گوشه سازمان ها تجربه اش خاک بخورد!

در کجای دنیا سراغ دارید که پتانسیل های ارزشمند مدیریتی آن صرفا بخاطر اختلاف نگاه سیاسی ،کنار گذاشته شوند و در راهرو ادارات و سازمان ها ول مطل باشند و صرفا حقوق بگیرند و چوب خط بندازند تا چهار یا هشت سال بعد، اقبال با آنان رو کند و اگرشانس یاریگری باشدو بازنشسته نشوند، تجربه و تخصص خود را در خدمت مدیریت کشور به کار ببندند؟

آری! این وضعیت تاسف بار خاص این دولت یا دولت قبل نبوده بلکه بیماری مزمنی است که ساختار سیاسی و مدیریتی کشور به آن دچار شده است ،فقط یک درایت ،جسارت و گذشت می خواهد که با تغییر چنین رویه نامیمونی ،ساختار و رویه مدیریت کشور را اصلاح نماید.

کشور قدرتمند و سرشار از منابع ایران دچار فقر شده است ،فقر مدیریتی! همان پاشنه آشیل چند و چندین ساله ای که امروز کشور را به سمت ناکارآمدی سوق داده تا در خلا آن کشور را در زمره کشورهای فقیر و غیر قابل سکونت تبدیل کرده است .

سارا فلاحی نماینده جسور ایلام به قلب این واقعیت زد تا کسانیکه باید بشنوند، پنبه را از گوش خود خارج کنند و با اصلاح رویه ها ،مدیریت کشور را بر روی ریل پیشرفت و توسعه قرار داده و منابع خاک خورده آن را در خدمت توسعه و بهبود وضعیت معیشت مردمانش قرار دهد.

دکتر سارا فلاحی نماینده مردم استان ایلام در نشست علنی امروز مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی خود خطاب به رئیس جمهور گفت:

اجازه ندهید گروهی نفوذی با رزومه‌های ساختگی و با ریای سیاسی و اشرافیت و با قرق کردن بازارهای مختلف اقتصادی مردم را به مسلخ فشار اقتصادی ببرند.

مسئولین اجازه ندهند با بی‌برنامگی استخوان مقاومت مردم زیر چرخ‌دنده‌های معیوب ایران خودرو و سایپا بشکند. اجازه ندهید با صعود قیمت ارز و مسکن و خودرو شرافت مردم سقوط کند.

باید تلاش کرد مدیریت جهادی عرصه‌های نانو، پزشکی، هسته‌ای، دانش‌بنیان، پهپادی و موشکی به عرصه بیمار اقتصادی تزریق شود.

به خدا قسم مشکلات این کشور ثروتمند راهکارهای ساده‌ای دارد به شرط آن که آنانی که دچار فقر علمی و تجربی و تخصصی و اعتقادی هستند را به خانه‌هایشان بفرستیم بنابراین آقای رئیس جمهور تلاش کنید و به داد این مردم برسید.

  • منبع خبر : تابناک