اجرای طرح برخورد با تخلفات حادثه ساز در ایلام
اجرای طرح برخورد با تخلفات حادثه ساز در ایلام
رئیس پلیس راهور استان ایلام از اجرای طرح برخورد با تخلفات حادثه ساز به ویژه استفاده از تلفن همراه در حین رانندگی خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری سپهر ایلام، سرهنگ “علی احمد شاوردی” اظهار داشت: به منظور پیشگیری از وقوع حوادث ترافیکی، طرح تشدید برخورد با تخلفات حادثه ساز خصوصاً استفاده از تلفن همراه در دستور کار ویژه پلیس راهنمایی و رانندگی استان قرار گرفت.

وی افزود: استفاده از تلفن همراه در هنگام رانندگی یکی از تخلفات حادثه ساز منجر به فوت و جرح می‌باشد که برابر ماده ۱۸۰ آئین نامه راهنمایی و رانندگی استفاده از تلفن همراه و متعلقات آن به هنگام رانندگی ممنوع می‌باشد.

شاوردی گفت: استفاده از تلفن همراه در حین رانندگی امکان عکس العمل به موقع و مناسب راننده را در پشت فرمان از او می‌گیرد و انجام این تخلف در هنگام رانندگی برای رانندگان خودروهای شخصی سه نمره منفی و برای رانندگان ناوگان عمومی و سنگین پنج نمره منفی به دنبال دارد.

رئیس پلیس راهور استان ایلام مطرح کرد: در این طرح با تخلفات حادثه ساز دیگر مانند، عبور از چراغ قرمز، حرکت به صورت مارپیچ، عبور از محل ممنوع و … نیز برخورد قاطع و بدون اغماض خواهد شد.

وی بیان کرد: رعایت قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی ضامن سلامتی رانندگان می‌باشد و همه باید از قانون تبعیت کنند.

  • نویسنده : ایرج ملکی