رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی استان ایلام گفت: طی ۲۴ ساعت گذشته تعداد ۱۱ مورد مثبت جدید بیماری کرونا در استان گزارش شده است که به این ترتیب تاکنون 547 نفر مبتلا در استان داشته ایم.

به گزارش پایگاه خبری سپهر ایلام، دکتر “محمد کریمیان” اظهار کرد: خوشبختانه طی ۲۴ ساعت گذشته هیچ مورد فوتی ناشی از بیماری کرونا در استان گزارش نشده و تعداد متوفیان بیماری کرونا در استان همان ۵۴ نفر است.

کریمیان با اشاره به اینکه مردم استان بیش از گذشته نسبت به رعایت اصول بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی اهتمام داشته باشند، خاطرنشان کرد: ثبت نام در طرح غربالگری سلامت، کاهش میزان حضور در اماکن عمومی و همچنین مراجعه به مراکز درمانی در صورت داشتن علائم به مردم عزیز توصیه می شود.    

وی با تاکید بر ثبت نام اقشار مختلف مردم در سامانه غربالگری سلامت وزارت بهداشت، ابراز کرد: شرکت در طرح غربالگری سلامت با شناسایی افراد  مبتلا نقش مهمی در راستای قطع زنجیره انتقال کرونا دارد و از مردم عزیز هم استانی درخواست می شود که در صورت داشتن علائم، حتما به مراکز درمانی مراجعه کنند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی استان ایلام از عموم مردم شریف استان خواست که با در خانه ماندن و پرهیز از تردد و خروج های غیرضروری از منزل، به قطع زنجیره انتقال ویروس کمک کنند.

  • نویسنده : الهام مهدیان