حضور حداکثری در انتخابات «نه» بزرگ ملت ایران به استکباری جهانی است
حضور حداکثری در انتخابات «نه» بزرگ ملت ایران به استکباری جهانی است
امام جمعه ایلام با بیان اینکه دشمنان در هشت سال دفاع مقدس، تحریم ها، توطئه ها و فتنه های داخلی و با عوامل نفوذی، هر جا توانستند به روند انقلاب ضربه زدند، گفت: حضور حداکثری در انتخابات «نه» بزرگ ملت ایران به استکباری جهانی است.

به گزارش پایگاه خبری سپهر ایلام، حجت الاسلام «الله نور کریمی تبار» در خطبه های این هفته نماز جمعه در مصلی بزرگ امام خمینی(ره) شهر ایلام، اظهار کرد: حضرت امام خمینی(ره)، بزرگمردی بود که دنیا را در عصر حاضر به حرکت درآورد و مسیر تاریخ را تغییر داد، خدا را برای نعمت بزرگ انقلاب اسلامی سپاسگزار هستیم.

وی با بیان اینکه ایران قبل از انقلاب کشوری وابسته و عقب مانده بود اما امروز به برکت نظام اسلامی، کشوری آزاد، مستقل، پیشرو و پیش برنده در معادلات جهانی است، افزود: رمز پیروی انقلاب اسلامی با تاکید بر سخنان امام راحل، سلاح ایمان، توکل به خدا، انتظار ظهور، اعتماد به نفس و در صحنه بودن مردان و زنان در صحنه کارزار است.

امام جمعه ایلام یادآور شد: مانایی و پیش برندگی انقلاب اسلامی در شرایط فعلی هم بر اساس ایمان، توکل به خدا، اعتماد به نفس و حضور گسترده مردم در صحنه های مختلف انقلاب اسلامی است،

حجت الاسلام والمسلمین کریمی تبار گفت: انقلاب اسلامی، تنها انقلابی است که با این عظمت در سطح دنیا بعد از ۴۵ سال از آغاز آن، مسیر خود را در پیش گرفته و در داخل و خارج کشور نورافشانی می کند و آثار آنرا در کشورها و قاره های مختلف می بینیم.

وی با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری، خواص را به عنوان شتاب دهنده این حرکت معرفی کردند، گفت: خواص با شناخت، تشخیص و فکر عمل می کنند و تابع جَو نیستند و این خواص در اقشار مختلف جامعه وجود دارند.

امام جمعه ایلام با بیان اینکه خواص نقش مهمی در مهندسی افکار جامعه برعهده دارند، تصریح کرد: خواص مسئولیت سنگین تری در جامعه نسبت به دیگران دارند و از جمله وظایف آنان برای پیش برندگی انقلاب اسلامی در عرصه جهاد تبیین، دشمن شناسی و دشمن ستیزی است.

حجت الاسلام  والمسلمین کریمی تبار ابراز کرد: خواص جامعه باید انقلاب اسلامی و دستاوردهای گسترده مادی و معنوی آن را تبیین کنند، امروز انقلاب اسلامی پرچم دار عدالت خواهی، آزادی و دین در جهان است و امروز جمهوری اسلامی، از نظر رشد علمی و پیشرفت های صنعتی در رقابت با کشورهای غربی و اروپا قرار دارد و این پیشرفت ها با وجود موانعی که دشمن ایجاد کرده به دست آمده است.

وی با بیان اینکه دشمنان در هشت سال دفاع مقدس، تحریم های شکننده، توطئه ها و فتنه های داخلی و با عوامل نفوذی، هر جا توانستند به روند انقلاب ضربه زدند، گفت: امروز ایران اسلامی، جزو معدود کشورهای دنیا است که چنین پیشرفت های علمی دارد و در استقلال و نقش مردم سرنوشت مردم، تنها کشور مستقل و آزاد و مردم سالار دنیا است.

امام جمعه ایلام با محکوم کردن جنایت اخیر آمریکا در راستای خاموش کردن نور انقلاب اسلامی و شهادت ابوباقر فرمانده جبهه مقاومت در عراق، گفت: امید است روزی برسد که مردم غیور عراق پایگاه های آمریکا را خالی از آمریکایی ببیند و استقلال خود را به دست بیاورند.

وی یادآور شد: هنوز خوی استعماری آمریکایی ها کاهش پیدا نکرده و با تمام توان از رژیم کودکش و نسل کش صهیونیستی حمایت می کنند و عملکرد دولت فعلی آمریکا ننگی برای لیبرال دموکراسی غرب برای همیشه تاریخ است.

حجت الاسلام  والمسلمین کریمی تبار با تاکید بر اینکه رژیم اشغالگر قدس بزرگترین خطر و تهدید برای حال و آینده جهان است، افزود: سران برخی کشورهای اسلامی جرات قطع ارتباط با این رژیم منحوس را ندارند و باید پرسید که چگونه در راس یک جامعه اسلامی قرار دارند اما به ابزاری برای این رژیم جنایتکار تبدیل شده اند.

وی در ادامه با تاکید بر اینکه اصحاب رسانه قدرت نمایی وزرات اطلاعت جمهوری اسلامی در شناسایی عناصر جاسوس رژیم اشغالگر قدس در ۲۸ کشور قاره آسیا،اروپا و آفریقا را تبیین کنند، گفت: این نشان توانمندی اطلاعات جمهوری اسلامی است و این توانمندی را به سربازان گمنام امام زمان(عج) تبریک گفته که ضربه سنگینی بر رژیم اشغالگر قدس وارد شد که تا مدتها برای این رژیم دردناک خواهد بود.

امام جمعه ایلام با اشاره به اینکه ۱۱ اسفندماه روز تعیین کننده و سرنوشت سازی برای مردم ایران اسلامی است، افزود: دوست و دشمن به انتخابات ۱۱ اسفند در ایران چشم دوخته اند که امروز با تدبیر انجام شده، قدرت انتخاب بالا برای سلایق مختلف سیاسی فراهم شده است.

وی با بیان اینکه در انتخابات حرف اصلی را مردم می زنند، ابراز کرد: در ۳۹ انتخابات برگزار شده در کشور، انتخاب مردم آزادانه و تاثیرگذار بوده است که این امر از نعمت های الهی است، امید است مردم ما پای صندوق رای بیایند و با انتخاب اصلح و مشارکت حداکثری سرنوشت جامعه خود را تعیین کنند.

حجت الاسلام  والمسلمین کریمی تبار با بیان اینکه دشمن پس از راهبرد تحریم فلج کننده به دنبال فروپاشی نظام اسلامی از درون بوده و هزینه های سنگینی انجام داده که مردم را دلسرد کند، تصریح کرد: دشمن تلاش می کند که مردم در سرنوشت سیاسی خود مشارکت نداشته باشند و ۱۱ اسفندماه شاخصی برای ولایتمداری مردم، پایندی و دفاع از آرمان های شهدا و ادامه خط رهبری است که ملت ایران، با حضور گسترده خود در ۱۱ اسفند، یک”نه” بزرگ به استکبار جهانی خواهند گفت.

وی با اشاره به برخی مشکلات مردم استان در تردد به سایر استان های کشور و کمبود امکانات حمل و نقل از جمله اتوبوس، یادآور شد: هواپیما مشکل داریم، اتوبوس که ابتدایی ترین وسیله رفت و آمد است نیز مشکل داریم و تا کنون مسئولان استانی نتوانسته اند این مشکل را برطرف کنند.دانشجو برای رفتن به دانشگاه و بیمار برای مراجعه به بیمارستان  و سایر مردم برای کار اداری و سایر امورات مجبورند که به مرکز تردد داشته باشند

امام جمعه ایلام گفت: با این کمبودها با هزینه سنگین مواجه شوند.کار درستی نیست و  مسئولان هر چه سریعتر این مشکل را حل کنند.

حجت الاسلام  والمسلمین کریمی تبار گفت: مشکل تردد جز ضعف مدیریت، توجیه دیگر ندارد. و تا کنون مسئولان استانی نتوانسته اند این مشکلات را برطرف کنند و برای حل این مشکل، لازم است که اقدامات مناسبی انجام و در زمینه حمل و نقل هوایی کار اساسی صورت گیرد که مردم به آسانی بتوانند برای رفت و آمد به سایر نقاط به ویژه مرکز کشور تردد داشته باشند.

  • نویسنده : الهام مهدیان