بابل عراق از همکاری در حوزه کشاورزی و صنایع غذایی با ایلام استقبال می کند
بابل عراق از همکاری در حوزه کشاورزی و صنایع غذایی با ایلام استقبال می کند
استاندار بابل عراق با اشاره به نیازهای این استان در حوزه های مختلف گفت: بابل عراق از همکاری در حوزه کشاورزی و صنایع غذایی با ایلام استقبال می کند.

به گزارش پایگاه خبری سپهر ایلام به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری ایلام، وسام اصلان الجبوری استاندار بابل عراق روز پنجشنبه در نشست مشترک با استاندار ایلام و در حاشیه آیین امضای تفاهم‌نامه همکاری بین دو استان ایلام و بابل با ابراز خرسندی از حضور هیئت عالی رتبه استان ایلام با حضور استاندار ایلام گفت: استان بابل عراق با استان ایلام در بخش های اقتصادی، فرهنگی و تجاری ارتباط نزدیکی دارد و تلاش ما این است که این دیدارها افزایش یابد.

وی اظهار کرد: پتانسیل گردشگری و جذب توریست یکی دیگر از پتانسیل های مهم استان بابل است که استفاده صحیح از این پتانسیل منجر به توسعه اقتصادی هر دو استان خواهد شد.

استاندار بابل ضمن استقبال از پیشنهادات استاندار ایلام برای هر گونه همکاری اعلام آمادگی کرد و افزود: برای سرمایه‌گذاری در حوزه کشاورزی نیازمند سرمایه گذاری هستیم و همه زیرساخت ها در این حوزه و در صنایع غذایی نیز آماده است.

وسام اصلان الجبوری با اشاره به اهمیت راهپیمایی عظیم اربعین نیز گفت: بخش قابل توجهی از زوار از استان بابل به عتبات عالیات مشرف می شوند و این استان نیز برای توسعه همکاری ها در این زمینه آمادگی کامل دارد.

استاندار بابل تولید محصولات کشاورزی را از دیگر ظرفیت های این استان عنوان کرد و گفت: امیدواریم با رایزنی با دولت مرکزی و توافقات لازم، زمینه صادرات و واردات محصولات کشاورزی بین دو استان بابل و ایلام فراهم شود.

وی اضافه کرد: امیدواریم خروجی این جلسات و پیگیری ها نتایج خوبی برای هر دو استان داشته باشد.

  • نویسنده : الهام مهدیان