خروج هر گونه دام از کشور ممنوع است/ دستگاه‌های مرتبط به وظایف قانونی خود عمل کنند
خروج هر گونه دام از کشور ممنوع است/ دستگاه‌های مرتبط به وظایف قانونی خود عمل کنند
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار ایلام گفت: در حال حاضر با توجه به ابلاغیه وزارت کشور، خروج غیر قانونی هرگونه دام از کشور ممنوع است و دستگاه‌های مرتبط باید در این راستا به وظایف قانونی خود عمل کنند.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری سپهر ایلام، “شهریار عباسی” امروز دوشنبه در جلسه کمیسیون برنامه ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز با اشاره به تقویت اقدامات بازدارنده در امر مبارزه با قاچاق کالا اظهار داشت: ضرورت دارد تا بازرسی‌های نامحسوس و گشت‌های مشترک با دقت بیشتری صورت گیرد.

وی در ادامه با اشاره به اهمیت مبارزه با قاچاق دام و تأکید معاون هماهنگی امور اقتصادی وزارت کشور مبنی بر خروج غیرقانونی احشام به خارج از کشور، افزود: در حال حاضر با توجه به ابلاغیه اخیر، خروج هرگونه دام ممنوع است و دستگاه‌های مرتبط باید در این راستا به وظایف قانونی خود عمل کنند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری ایلام خاطرنشان کرد: مجموعه مدیریت ارشد استان در تلاش است تا موضوع توسعه مبادلات قانونمند مرزی و استفاده از ظرفیت‌های مرز و ایجاد بازارچه‌های مرزی را هر چه سریع‌تر به سرانجام برساند که در مبارزه با قاچاق کالا و تقویت سفره معیشت روستائیان و مرزنشینان اثرگذار خواهد بود.

وی عنوان کرد: انتظار می‌رود با تقویت کارهای فرهنگی و اطلاع رسانی لازم، روستائیان با مزایای فرصت‌های شغلی تسهیلات تبصره ۱۶ آشنا شوند که زمینه لازم برای اشتغال آنان فراهم می‌شود.

عباسی در ادامه با اشاره به صدور بارنامه آفلاین برای کامیون داران نیز، گفت: باید با ساز و کار لازم و مناسب از صدور این گونه بارنامه‌ها که منجر به سوخت قاچاق می‌شود، جلوگیری کرد.

  • نویسنده : ایرج ملکی