فعالیت شرکت هواپیمایی زاگرس در ایلام پایان یافت
فعالیت شرکت هواپیمایی زاگرس در ایلام پایان یافت
مدیر فرودگاه شهدای ایلام گفت: با توجه به عدم ارائه خدمات مناسب توسط کادر شرکت خدمات رسان مستقر در فرودگاه، شرکت هواپیمایی زاگرس فعالیت حمل و نقل هواپیمایی در ایلام را متوقف کرد.

به گزارش پایگاه خبری سپهر ایلام، «محمدجواد یگانه» امروز دوشنبه سوم بهمن ماه با اعلام این خبر، اظهار داشت: به علت نداشتن کمی و کیفی امکانات و تجهیزات و همچنین برخورد نامناسب کادر شرکت خدمات فرودگاهی ایلام سیر که خدمات جانبی به هواپیماها را ارائه می دهد، مدیریت شرکت هواپیمایی زاگرس طی یک نامه رسمی عدم ادامه فعالیت هوایی خود در ایلام را اعلام کرده است.

مدیر فرودگاه شهدای ایلام افزود: با عدم فعالیت شرکت هواپیمایی زاگرس در عمل از هشت سورتی پرواز مشهد – ایلام، چهار سورتی این خط هوایی از جدول پروازهای استان ایلام حذف شد.

یگانه اضافه کرد: مذاکراتی با سازمان هواپیمایی کشوری مبنی بر استقرار یک شرکت خدمات رسان دیگر انجام شده اما هنوز نتیجه مشخصی در این زمینه اخذ نشده است که در صورت استقرار یک شرکت دیگر، انحصار از شرکت فعلی گرفته خواهد شد.

وی با بیان اینکه فعالیت های جانبی به شرکت های هواپیمایی به شکل انحصاری در اختیار این شرکت خدمات رسان است، ادامه داد: استقرار و فعالیت انحصاری این شرکت باعث بروز چالش با همه شرکت های هواپیمایی فعال در استان شده است.

مدیرفرودگاه شهدای ایلام خاطرنشان کرد: به علت عدم مطلوبیت خدمات کمی و کیفی این شرکت به خطوط هوایی فعال در ایلام، خط هوایی آسمان تجهیزات مورد نیاز را خود تامین کرده است.

یگانه تاکید کرد: با توجه به حجم زیاد مسافر در مسیر ایلام به تهران و مشهد و برعکس و کمبود ناوگان هوایی، حذف شرکت هواپیمایی زاگرس این مشکلات را بیشتر خواهد کرد.

گفتنی است؛ شرکت هواپیمایی زاگرس از تیرماه سال ۱۳۹۹ فعالیت هوایی خود در فرودگاه ایلام را در مسیر ایلام به تهران و به ویژه مشهد و برعکس آغاز کرده بود.

  • نویسنده : الهام مهدیان