اجرای برنامه کمپین بی زباله در ایلام
اجرای برنامه کمپین بی زباله در ایلام
به مناسبت هفته زمین پاک و همزمان با سراسر کشور برنامه پاکسازی پارک جنگلی چغاسبز ایلام از پسماند با عنوان کمپین بی زباله برگزار گردید.

به گزارش پایگاه خبری سپهر ایلام، معاون محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی اداره کل حفاظت محیط زیست ایلام در این برنامه که با حضور هلال احمر، شبکه بهداشت و درمان، منابع طبیعی و آبخیزداری، شهرداری و سمن های محیط زیستی برگزار گردید اظهار داشت: ۳ لغایت ۹ اردیبهشت ماه سالجاری باعنوان هفته زمین پاک و شعار امسال از سوی سازمان حفاظت محیط زیست کشور، مشارکت مردم، ایران در برابر پلاستیک، نجات زمین نامگذاری شده و برنامه های متنوعی در جهت آگاه سازی نسبت به حفظ محیط زیست و زمین در استان برگزار می شود.

علیرضا محمدی افزود: روزانه در استان ایلام ۷۷۴ تن زباله تولید می شود که حدود ۱۰درصد از این میزان را زباله های پلاستیکی تشکیل می دهد.
وی ادامه داد: جهت کاهش ورود زباله های پلاستیکی به محیط زیست استان، دو واحد بازیافت زباله های پلاستیکی فعال است که کار بازیافت این موارد را انجام می دهند.
محمدی با بیان اینکه حفظ طبیعت زیبای استان، نیازمند مشارکت مردم است بیان داشت: اداره کل حفاظت محیط زیست ایلام برای هفته زمین پاک، برنامه های گوناگونی پیش بینی و در این هفته اجراء می نماید.