کرونای انگلیسی به ایران رسید/ فوتی‌های روزانه باز هم دورقمی شد
کرونای انگلیسی به ایران رسید/ فوتی‌های روزانه باز هم دورقمی شد
وزیر بهداشت از ورود کرونای انگلیسی به ایران خبر داد و گفت: این فرد در یک بیمارستان خصوصی بستری بود. تست وی تأیید شد البته حال وی خوب است.

به گزارش پایگاه خبری سپهر ایلام به نقل از خبرگزاری تسنیم، سعید نمکی وزیر بهداشت گفت: “کرونای انگلیسی” از طریق یک مسافر از انگلیس وارد ایران شد. متأسفانه اولین مورد کووید انگلیسی جهش‌یافته را در یک هم‌وطن که از انگلیس به ایران آمده بود شناسایی کردیم.

وی ادامه داد: این فرد در یک بیمارستان خصوصی بستری بود. تست وی تأیید شد البته حال وی خوب است چون از همان ابتدا با آگاهی بالا با وجود تست منفی در بدو ورود، خود را ایزوله کرده بود و هیچ ترددی نداشته است. خوشبختانه رد و نشانی از این ویروس را در نزدیکان این فرد ندیده‌ایم.

نمکی همچنین اعلام کرد که با تلاش کادر درمان آمار فوتی‌های کرونایی دورقمی شد و تعداد جان‌باختگان ۲۴ ساعت گذشته به ۹۸ رسید.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، علیرضا وهاب‌زاده مشاور وزیر بهداشت در صفحه شخصی خود درباره ورود کرونای انگلیسی به ایران نوشت: با پنهان‌کاری سه‌ماهه انگلیس درباره شیوع ویروس جهش‌یافته کرونا در این کشور و عدم پیشگیری و واکنش ‌سریع برای مقابله با انتشار این ویروس، بالاخره “کرونای انگلیسی” به ایران هم رسید.

  • نویسنده : الهام مهدیان
  • منبع خبر : خبرگزاری تسنیم