کاهش ۵۰ درصدی میزان بستری های کرونایی در ایلام
کاهش ۵۰ درصدی میزان بستری های کرونایی در ایلام
استاندار ایلام از کاهش ۵۰ درصدی میزان بستری های کرونایی در ایلام خبر داد و گفت: افراد دارای علائم کرونا به موقع تست بدهند.

به گزارش پایگاه خبری سپهر ایلام، “قاسم سلیمانی دشتکی” ظهر روز شنبه در نشست ستاد ملی کرونا از کاهش حدود ۵۰ درصدی میزان بستری‌های ناشی از کرونا در ایلام خبر داد و اظهار کرد: با توجه به اجرای محدودیت‌های اخیر تعداد بستری‌های ناشی از کرونا که در هفته‌های قبل بالای ۴۰۰ نفر بود هم اکنون به ۲۲۰ نفر کاهش یافته است.

وی با اشاره به این مهم که هفته‌های گذشته چهار شهرستان استان در وضعیت بحرانی قرار داشته است، اضافه کرد: هم اکنون تنها ۲ شهرستان‌های ایلام و چرداول در وضعیت قرمز قرار دارند و سایر شهرستان‌ها در وضعیت نارنجی و زرد قرار هستند.

استاندار ایلام با اشاره به کاهش تعداد فوتی‌ها در استان گفت: چنانچه همراهی مردم نسبت به رعایت دستورالعمل‌ها و پروتکل‌های بهداشتی از جمله عدم حضور در اجتماعات و دورهمی ها، استفاده از ماسک و فاصله گذاری اجتماعی تداوم داشته باشد بطور قطع به نقطه مطلوبی خواهیم رسید.

وی با اشاره به افزایش تعداد تست‌ها در استان گفت: ممکن است در روزهای آینده تعداد تست‌ها و به تبع آن تعداد ابتلا افزایش یابد، حسن این کار این است که افرادی که متوجه بیماری خود نیستند در صورت ابتلا قرنطینه می‌شوند.

سلیمانی دشتکی یادآور شد: افرادی که مشکوک به کرونا هستند سریع تست بدهند و طبق نظر پزشکان چنانچه نیازمند قرنطینه یا بستری باشند به دستور پزشک عمل کنند.

وی اضافه کرد: طی هفته‌های گذشته یکی از مشکلات دیر مراجعه کردن به مراکز درمانی بوده و همین امر سبب ایجاد مشکل و افزایش آمار فوتی‌های ناشی از کرونا شده است.

استاندار ایلام تاکید کرد: به اندازه کافی تجهیزات در مراکز درمانی وجود دارد و مردم نگران درمان نباشند و به توصیه‌های پزشکی عمل کنند.

  • نویسنده : الهام مهدیان