کاهش آبرسانی سیار به روستاهای استان
کاهش آبرسانی سیار به روستاهای استان
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان ایلام از کاهش آبرسانی سیار به روستاهای استان ایلام خبر داد و گفت: در سالهای گذشته برای ۱۲۵ روستای استان به صورت سیار آبرسانی می شد که با تدابیر انجام شده هم اکنون به ۲۲ روستا رسیده است.

به گزارش پایگاه خبری سپهر ایلام، دکتر “نورالله تیموری” در نشست خبری با رسانه های استان با اشاره به اینکه شاخص بهره مندی مناطق روستایی ایلام از متوسط کشوری بالاتر است، افزود:شاخص بهره مندی از آب شرب در مناطق روستایی ایلام بالاتر از متوسط کشوری است.
وی اظهار داشت: در حال حاضر این شاخص بهره مندی در استان ایلام و در حوزه روستایی ۸۰ درصد است و متوسط کشوری ۷۵ درصد است.
وی تصریح کرد: ۱۴۰ طرح برای آبرسانی به روستاهای ایلام تدوین شده که این طرح ها برای ۲۴۰ روستا پیش بینی شده که برای ۲۰۰ روستا افتتاح شده است.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان ایلام از تامین آب پایدار برای تمام روستاها ظرف دو سال آینده خبر داد و گفت: طی برنامه ریزی های انجام شده برنامه ریزی شده تا حداکثر ظرف دو سال آینده، تمام روستاهای استان از آب آشامیدنی سالم، بهداشتی و پایدار برخوردار شوند و با آبرسانی بصورت سیار خداحافظی خواهد شد.
وی با بیان اینکه هم اکنون تنها برای ۲۲ روستا در سطح استان بصورت سیار آبرسانی می شود، افزود: صرفه جویی در مصرف آب وظیفه و رسالتی همگانی است و مردم و رسانه ها باید بیش از پیش در این زمینه فرهنگ سازی کنند‌.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان ایلام با اشاره به اینکه اگر مردم نتوانند مصرف آب خود را به درستی مدیریت کنند، ناچار به جیره بندی آب بویژه در شهر ایلام هستیم.
وی باتشکراز همراهی صاحبان قلم و رسانه گفت: انتظارما فرهنگ سازی برای صرفه جویی و هدفمندی درمصرف است

  • نویسنده : الهام مهدیان