کارآفرینی در ایلام سخت، اما شدنی است
کارآفرینی در ایلام سخت، اما شدنی است
ایرج ملکی مدیرمسئول پایگاه خبری جزمان/ کارآفرینی در ایلام سخت است اما غیر ممکن نیست ، ایده بزرگ می خواهد و همراهی مسئولان، این کارآفرین ایلام ایده های بزرگی در سر دارد که در صورت توجه و برداشتن موانع توسط دست اندرکاران دولتی، می تواند برای بخش عظیمی از بیکاران این دیار ایجاد شغل کند.

دکتر”محمدرضا عبدالهی” اولین کسی  است که در ایلام نسبت به احداث بیمارستان خصوصی اقدام و برای بیش از ۳۰۰ نفر اشتغالزایی کرد.

کمتر کسی است که خدمات همسرش در زمان دفاع مقدس و سال هایی که ایلام با کمبود دکتر مواجه بود، را از یاد برده باشد.

هرچند که هزینه این بیمارستان نسبت به بیمارستانهای دولتی بیشتر است ولی این ایده بزرگی است که می تواند این دیار را از دیگر استان های کشور از لحاظ امکانات بیمارستانی، بی نیاز کند.

دکتر عبدالهی علاوه بر این، نسبت به ایجاد شرکتی تحت عنوان « پاک بافت ششدار» برای دوخت لباس بیمارستانی به کمک یکی دیگر از ایلامیان کارآفرین اقدام نموده و در زمان بیماری کرونا توانست در زمینه تولید ماسک این استان را بی نیاز و برای ۱۵ نفر دیگر نیز اشتغالزایی کند.

مدیر و موئسس بیمارستان تخصصی کوثر با ایجاد این شرکت توانست در زمان شیوع بیماری کرونا و در این بحران اقتصادی گوشه ای از مشکلات استان با تولید ماسک، پد الکلی، لباس یکبار مصرف بیماران ، روکش تخت های بیمارستانی و غیره را با کمترین قیمت و بدون هزینه حمل، حل کند و مشکل استان را در این زمینه برطرف کند.

این کارآفرین با تجربه، ایده های بزرگی برای این استان در ذهن خود ترسیم کرده است که می خواهد علاوه بر دیارش ایلام و در سطح کشور، در کشورهای همسایه همچون عراق نیز ورود کند تا نام و آوازه ایلام و ایلامیان در دنیا طنین انداز کند.

دکتر عبدالهی در بازاریابی، تجارت و غیره تجربه بسیار خوبی کسب کرده است و می خواهد ثابت کند در دیار محرومی همچون ایلام ، می توان کارهای بزرگی انجام داد و برای افراد نیازمند نیز شغل ایجاد کرد.

مسئولان استان نیز باید زمینه را برای دیگر کارآفرینان فراهم کنند تا هم بیکاری  ریشه کن شود و هم این استان در  زمره استان های برخوردار قرار گیرد.

مدیر و مؤسس بیمارستان خصوصی کوثر و کارآفرین برتر استان گفت:هرکس یا هرجوان با استعدادی که بخواهد به جامعه خود خدمت کند باید به سمت تولید و ایجاد اشتغال حرکت کند تا هم آمار بیکاری در جامعه کمتر شود و هم خانواده ای را از فقرنجات دهد.

دکتر”محمدرضا عبدالهی” افزود: با توجه به تحریمهای ظالمانه آمریکا علیه کشور و شیوع ویروس کرونا درجهان و نفوذ این ویروس به کشورمان، ما را به این وا داشت که یک شرکت تولید تجهیزات پزشکی در استان راه اندازی کنیم تا بتوانیم از این طریق، خدماتی به استان و در مجموع کل کشور کرده باشیم.

وی اظهار داشت: با ایجاد این شرکت،نه تنها بیمارستانهای ایلام را از وارادات تجهیزات پزشکی بی نیاز کردیم بلکه توانسته ایم بیمارستانهای استانهای همجوار را هم  هم پوشش دهیم .

وی ادامه داد: در این شرکت تولیدی بیش از ۱۳ نفر هم اکنون مشغول به فعالیت می باشد و با برنامه ریزی های انجام شده تلاش خواهد شد که افراد زیادی جذب شود.

وی ادامه داد: شرکت فوق قبل از شیوع ویروس کرونا تاسیس شد و در زمان شیوع این ویروس در استان، خط تولید ماسک را به تولید اضافه و علاوه بر این، پد الکلی را راه اندازی و روزانه ۸ هزار ماسک و ٢۵ هزار پد الکلی و ١۵٠ دست لباس یکبار مصرف را روانه بازار مصرف استان شده است.

وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر تولیدات این شرکت به بیمارستانهای ایلام  داده می شود و برنامه داریم در آینده نزدیک به دیگر استان‌ها  و در نهایت برای بازار های عراق نیز برنامه ریزی هایی در دست اقدام است.

این کارآفرین به تبعات ویروس کرونا در استان پرداخت و تصریح کرد: ما بحران کرونا را به فرصت جهت ارائه خدمت به مردم تبدیل کردیم و نامگذاری سال جاری را عملیاتی و در این راه توانستیم موفقیت خوبی کسب کنیم.

دکتر عبدالهی افزود: برای صادرات تولیدات این شرکت،از طرف کشور عراق پیشنهاد داریم که درصورت توافق می توانیم کشورهای همسایه را هم تحت پوشش قرار دهیم.

  • نویسنده : ایرج ملکی
  • منبع خبر : پایگاه خبری جزمان