چهار شهرستان ایلام به مناطق سبز کشور پیوستند
چهار شهرستان ایلام به مناطق سبز کشور پیوستند
مدیرعامل شرکت گاز استان ایلام گفت: در سال تولید، دانش‌بنیان و اشتغال ‌آفرین، ۴ شهرستان شامل ایلام، چرداول، چوار و دره‌شهر به شهرستان های سبز استان پیوستند و هم‌اکنون ۸ شهرستان ایلام در ردیف مناطق سبز کشور قرار دارند.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری سپهر ایلام، «محمود کشاورز» ضمن تبریک ۲۹ اسفندماه روز ملّی شدن صنعت نفت، با اشاره به اینکه در سال ۱۴۰۱ تعداد ۳۸ روستا در اقصی نقاط استان با جمعیتی بالغ بر ۴ هزارو ۱۷۹ نفر گازدار شده‌است، افزود: در سال‌آینده نیز، اجرای گازرسانی به ۳۲ روستا در مناطق مختلف استان در دست اجراست که با اتمام این تعداد روستا، پرونده گازرسانی روستایی در استان بسته می‌شود.

وی از تحقق ۲۰۴ درصدی اهداف کمی مصوب این شرکت در زمینه گازرسانی به مناطق روستایی در سال ۱۴۰۱ خبر داد و اظهار داشت: شرکت گاز استان تلاش و کوشش خود را در جهت توزیع متوازن امکانات در مناطق مختلف شهری و روستایی دو‌چندان کرده است.

مدیرعامل شرکت گاز استان تصریح کرد: در سال ۱۴۰۱ در شاخص گازرسانی به روستاها، اجرای ۱۳۰ کیلومتر شبکه جدید توزیع گاز به شرکت گاز استان ایلام ابلاغ شده‌بود که با اجرای ۲۶۵ کیلومتر، تحقق ۲۰۴ درصدی اهداف کمی نسبت به برنامه مصوب ابلاغی را در این حوزه نشان می‌دهد.

کشاورز با بیان اینکه در حوزه گازرسانی به روستاها درطول سال ۱۴۰۱ در شاخص جذب مشترک روستایی جدید، جذب ۴ هزار مشترک از سوی شرکت ملّی گاز مصوب شده‌بود که با اقدامات زیرساختی انجام‌شده، تعداد ۴ هزارو ۱۱۰ مشترک روستایی جدید جذب شد که تحقق ۱۰۳ درصدی اهداف ابلاغی در این شاخص را نشان می‌دهد، خاطرنشان کرد: در زمینه نصب انشعاب روستایی نیز یکهزارو ۵۰۰ مورد ابلاغ شده‌بود که با نصب یکهزارو ۵۶۰ مورد انشعاب روستایی جدید در سطح استان، تحقق ۱۰۴ درصدی در اهداف کمی مصوب ابلاغی را نشان می دهد.

وی به شاخص گازرسانی به صنایع، محورهای صنعتی و CNG‌ها اشاره کرد و گفت: برای گازرسانی به صنایع در شاخص‌های خطوط تغذیه، شبکه توزیع و نصب انشعاب به ترتیب ۲ کیلومتر، ۲۲ کیلومتر کار لوله گذاری و توسعه شبکه صنعتی اجرا شده است و نیز تعداد ۹۰ مشترک تولیدی و صنعتی جدید جدب شده است که نشان از تحقق ۱۲۹ درصدی در این شاخص می باشد نشان از داشتن هدف و برنامه برای رفع محرومیت، کمک به توسعه صنایع و توزیع متوازن آنها در جهت تحقق نامگذاری سال‌جاری بوده است.

مدیرعامل شرکت گاز استان ایلام از تحقق ۱۵۳ درصدی اهداف کمی این شرکت در شاخص توسعه و اجرای شبکه توزیع گازرسانی شهری خبر داد و تصریح کرد: در طول سال گذشته، اجرای ۴۰ کیلومتر شبکه توزیع گاز در مناطق شهری استان از سوی شرکت ملّی گاز مصوب و ابلاغ شده‌بود که عملکرد این شرکت شامل اجرای ۶۱ کیلومتر شبکه توزیع گاز در شهرهای استان بوده که تحقق ۱۵۳ درصدی اهداف کمی را نسبت به اهداف مصوب نشان می دهد.

وی اظهار داشت: هم‌اکنون ۱۰۰ درصد جمعیت شهری و ۹۹ درصد جمعیت روستایی استان از نعمت گاز طبیعی برخوردار هستند و تلاش می‌شود تا پایان سال‌آینده، پرونده گازرسانی نیز در مناطق روستایی بسته شود.

کشاورز با اشاره به اینکه هم‌اکنون همه ۲۶ شهر استان با جمعیتی بالغ بر ۱۰۹ هزارو ۹۹۱ خانوار، بصورت کامل از نعمت گاز طبیعی برخوردار شده‌اند، تصریح کرد: در حال حاضر ۵۵۵ روستای استان با جمعیتی بالغ بر ۴۸ هزارو ۴۸۸ خانوار از نعمت گاز برخوردار هستند، با برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده تا پایان سال‌آینده، همه روستاهای دارای قابلیت گازرسانی در استان گازدار خواهند شد.

مدیرعامل شرکت گاز استان تعداد کل روستاهای ایلام را ۶۳۷ روستا عنوان کرد و گفت: از این تعداد ۵۵۵ روستا گازدار، ۳۲ روستا در دست اجرا، ۱۴ روستا در برنامه‌ریزی آتی گازرسانی و ۳۶ روستا بدلیل شرایط خاص از جمله صعب‌العبور بودن، خالی از سکنه بودن، جمعیت ساکن کمتر از ۵ خانوار و غیره، از لحاظ سرانه کشوری مصوب برای گازرسانی فاقد توجیه و قابلیت گازرسانی هستند.

کشاورز افزود: کلیه مطالبات و صورت‌ وضعیت جاری و سنواتی همه پیمانکاران شرکت گاز استان در هر دو حوزه پیمان‌های جاری و عمرانی و همچنین حقوق و مزایای کامل کلیه کارکنان شاغل در همه گروه‌های استخدامی در طول سال ۱۴۰۱ بصورت کامل پرداخت شده است.

  • نویسنده : الهام مهدیان
  • منبع خبر : پایگاه خبری سپهر ایلام