پیکر مطهر شهید«شیرعلی رحمانی» در ایلام تشییع شد
پیکر مطهر شهید«شیرعلی رحمانی» در ایلام تشییع شد
مراسم تشییع پیکر مطهر شهید«شیرعلی رحمانی» در ایلام برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری سپهر ایلام، صبح امروز دوشنبه با حضور مردم و جمعی از مسئولان استانی مراسم تشییع پیکر جانباز شهید حاج شیرعلی رحمانی از میدان شهدا به سمت سپاه امیرالمؤمنین (ع) استان در ایلام برگزار شد.

حاج «شیرعلی رحمانی» که در سال ۱۳۶۱ به مقام جانبازی نائل آمد پس از ۴ دهه تحمل درد و رنج روز گذشته به یاران شهیدش پیوست.

وی در همان سال اول زندگی مشترک خود در حالی که چشم انتظار تولد اولین فرزندش بود، اما جراحت سنگین در خطوط مقدم جبهه باعث نابینایی هر ۲ چشم و قطع یک دست و یک پا وی شد و بیش از چهار دهه شهید زنده نام گرفت.

جانباز شهید رحمانی سال ۱۳۳۴ خورشیدی در یکی از روستاهای بخش بولی از توابع چوار دیده به جهان گشود و سپس در همان دوران کودکی همراه با خانواده اش عازم کشور عراق شد و در پنج سالگی پدرش را از دست داد.

دوران کودکی و جوانی این شهید در عراق سپری شد و سپس بعد از پیروزی انقلاب اسلامی وی بار دیگر همراه با خانواده اش راهی ایران شد و با شروع جنگ تحمیلی با ۲۷ سال سن، رفتن به جبهه‌های جنگ و رزم و پیکار با صدامیان آرامش را از وی ربود.

شهید رحمانی هرچند سال ۶۱ و همزمان با بازپس گیری خرمشهر رخت دامادی بر تن کرد، اما ازدواجش وی را از جبهه‌ها باز نداشت و در همان سال‌های اولیه جنگ تحمیلی به کرات مجروح شد اما هر بار راسخ‌تر از گذشته عازم خطوط مقدم جبهه‌ها می‌شد.

  • نویسنده : الهام مهدیان