پیشرفت ۱۰۰ درصدی واحدهای مسکن ملی در برخی استان‌ها
پیشرفت ۱۰۰ درصدی واحدهای مسکن ملی در برخی استان‌ها
معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی گفت: مسکن ملی در برخی استان‌ها به پیشرفت ۱۰۰ درصدی رسیده است و از فروردین ۱۴۰۰ تا پایان دولت به صورت پیوسته افتتاح خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری سپهر ایلام به نقل از خبرگزاری ایرنا، “محمود محمود زاده”روز دوشنبه درباره زمان افتتاح مسکن مهر و ملی افزود: کمتر از ۴۰ هزار واحد مسکن مهر باقی مانده است که باید تحویل داده شود. اکنون ۹ هزار واحد مسکن مهر فاقد متقاضی است و تعداد کمی پروژه هم با پرونده قضایی در اختیار دستگاه قضا است که دولت اختیاری برای افتتاح و تحویل آن ندارد.

وی گفت: ۴۰ هزار واحد مسکن مهر تا دو ماه آینده تحویل متقاضیان داده خواهد شد وپرونده مسکن مهر در سال ۱۴۰۰ به پایان خود می رسد.

معاون وزیر راه و شهرسازی درباره پیشرفت پروژه های مسکن ملی نیز افزود: ۸ هزار و ۴۷۰ پروژه مسکن ملی در ۷۷۰ شهر درحال ساخت است که چون شهر به شهر و مقطع به مقطع ساخته شده است در برخی شهرها به پیشرفت ۱۰۰ درصدی و در برخی شهرها به پیشرفت کمتر رسیده است.

به گفته معاون وزیر راه و شهرسازی امکان افتتاح مسکن ملی در سال ۹۹ وجود داشت اما تصمیم بر این است که از فروردین امسال به صورت متواتر افتتاح مسکن ملی انجام و تا پایان دولت ادامه داشته باشد.

وی گفت: برخی از پروژه های مسکن ملی اکنون به پیشرفت صددرصدی رسیده است، با این حال سیاست دولت، تولید مستمر مسکن است و در صورتی که امکان تامین زمین در هر شهری فراهم شود ثبت نام و ساخت و ساز هم انجام می شود.

به گزارش ایرنا،  شهریوماه ۱۳۹۸ طرح اقدام ملی مسکن با حضور رییس جمهوری کلنگ زنی شد و ۱۸ آبان ماه ۱۳۹۸ ثبت نام از متقاضیان در چهار استان آغاز و سپس به دیگر استان‌ها تسری پیدا کرد.

برای این پروژه ۴۰۰ هزار واحد تعریف شد که در دور اول و دوم نام نویسی ۱.۶میلیون نفر از طریق سایت tem.mrud.ir و پیامک ثبت نام کردند که ۴۶۰ هزار نفر واجد شرایط شناخته شدند.

اولین واحدها به تعداد ۱۱ هزار و ۵۶۰ واحد در روز یکم آبان ماه ۱۳۹۹ به دستور رئیس جمهوری افتتاح شد. این پروژه از طریق آورده متقاضیان و ۱۰۰ میلیون تومان وام بانکی با نرخ سود ۱۸ درصد ساخته می‌شود. آورده متقاضیان در مرحله اول حدود ۴۰ میلیون تومان است.

میانگین قیمت این واحدها در کل کشور طبق آخرین برآورد از هزینه های تابستان ۱۳۹۹ به متری ۲.۷ میلیون تومان می رسد.

  • نویسنده : الهام مهدیان
  • منبع خبر : ایرنا