پایداری تولید در سایه سلامت تجهیزات محقق می شود.
پایداری تولید در سایه سلامت تجهیزات محقق می شود.
رئیس بازرسی فنی شرکت پالایش گاز ایلام با اشاره به اینکه پایداری تولید در سایه سلامت تجهیزات و ابزارآلات محقق می شود، گفت: این واحد فنی با استفاده از علم روز ، دانش و تخصص ، سلامت تجهیزات برای پایداری تولید را تضمین می کند.

بهزاد پرچم پور در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری سپهر ایلام افزود: بازرسی فنی این واحد صنعتی برای اطمینان از صحت عملکرد تجهیزات در راستای تولید پایدار در سال جهش تولید با استفاده از نیروهای متخصص داخلی اقدامات قابل توجهی انجام داده که خروجی آن در تولیدات این شرکت، نمود عینی پیدا کرده است.
رئیس بازرسی فنی شرکت پالایش گاز ایلام با اشاره به اینکه در ۹ ماهه اول سال جاری بازرسی ، صدور دستورالعمل تعمیراتی و صدور گواهینامه برای ۴۳ تجهیز ثابت انجام شده است،تصریح کرد: بازرسی و صدور گواهینامه برای ۱۲۲ تجهیز بالابری و کمک بالابری به منظور جلوگیری از نصب تجهیزات غیر استاندارد انجام شده است.
وی خاطرنشان کرد: بازرسی تست و کالیبراسیون ۷۱ شیر اطمینان و صدور گواهینامه آنها، ۳۹۸ مورد بازرسی از تجهیزات برقی و ابزار دقیقی شامل ترانس و سرکابلهای قدرت، کیتهای عایقی، ترموولها، سوییچها، تابلوهای کنترلی و UPS ها از دیگر اقدامات بازرسی فنی در طول ۹ ماهه گذشته بوده است.
رئیس بازرسی فنی شرکت پالایش گاز ایلام به صدور دستورالعمل جوشکاری جهت یکهزارو ۹۴۲ اینچ جوش و نظارت بر صحت انجام آن اشاره کرد و گفت: بیش از یکهزارو ۲۸۶ اینچ رادیوگرافی از جوشهای انجام شده برای اطمینان از سالم بودن آنها زیر نظر بازرسان فنی انجام شده است.
پرچم پور افزود: انجام بیش از سه هزار و ۵۰۰ نقطه ضخامت سنجی از لوله ها و تجهیزات برای اطمینان از مناسب بودن ضخامت آنها، انجام تستهای غیر مخرب برای شناسایی عیوب همچون ۵۲ متر مربع تست فراصوتی ، تست نشت میدان مغناطیسی و غیره از دیگر اقدامات برای تولید پایدار بوده است.
وی اظهار داشت: تهیه و انعقاد ۴ مورد پیمان در زمینه خدمات کلی بازرسی فنی ،انجام تست نشت شار مغناطیسی، پایش خوردگی خطوط لوله و صلاحیت ادامه سرویس (FFS)، صدور دستورالعمل رنگ آمیزی برای ۲۰۰ متر مربع و نظارت بر صحت انجام آن و همچنین تعویض ۱۷ مورد کوپن خوردگی و ۱۰۸ مورد بازرسی از سیستمهای حفاظت کاتدی برای اطمینان از صحت عملکرد آنها، از دیگر اقدامات در ۹ ماهه گذشته بوده است.
رئیس بازرسی فنی شرکت پالایش گاز ایلام خاطر نشان کرد: در مجموع در تمام حیطه های بازرسی فنی ۱۰۸ مورد دستورالعمل تعمیراتی صادر گردیده است.

  • نویسنده : الهام مهدیان
  • منبع خبر : پایگاه خبری سپهر ایلام