پایان سفر رئیس برنامه و بودجه کشور به کرمانشاه/ نوبخت وارد استان ایلام شد
پایان سفر رئیس برنامه و بودجه کشور به کرمانشاه/ نوبخت وارد استان ایلام شد
معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور پس از پایان سفر24 ساعته اش به کرمانشاه ، عصر امروز پنج شنبه با استقبال استاندار و مسئولین استان وارد استان ایلام شد.

به گزارش پایگاه خبری سپهر ایلام، عصر امروز پنجشنبه با استقبال رسمی استاندار ایلام، معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور و هیئت همراه وارد استان شد.

وی در بدو ورود به استان قرار است دو کارخانه مهم را در شهرستان چرداول افتتاح کند.

طرح صنعتی کوشاب غرب و کارخانه فولاد گستر آتنا واقع در شهرک صنعتی شباب شهرستان چرداول طرح هایی هستند که با حضور وی افتتاح می شوند.

واحد صنعتی کوشاب غرب با اعتبار ۳۰۰ میلیارد ریال و ۱۰ میلیون دلار با اشتغالزایی ۹۰ نفر و طرح صنعتی فولاد گستر آتنا نیز با اعتبار ۵۰۰ میلیارد ریال و ۲۵ میلیون دلار و اشتغال ۸۵ نفر در شهرستان چرداول افتتاح می شود.

نشست با نماینده ولی فقیه در استان، بازدید از تصفیه خانه فاضلاب شهر ایلام، حضور در نشست مشترک شورای برنامه ریزی و توسعه و اقتصاد مقاومتی استان و کلنگ زنی ۲ هزار واحد مسکن محرومان در برنامه سفر روز جمعه معاون رییس جمهوری و رییس سازمان برنامه و بودجه به استان ایلام قرار دارد.

بیمارستان ۲۷۶ تختخوابی ایلام با زیربنای ۳۵ هزار متر شامل ۲۷ هزار متر مربع مساحت بنای اصلی در ۱۰ طبقه و هشت هزار مترمربع مساحت ساختمان های جانبی درمانی و پشتیبانی نیز روز جمعه مورد بازدید نوبخت قرار می گیرد.

مرتضی بختیاری رییس کمیته امداد خمینی(ره) و علیرضا تابش رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در این سفر معاون رییس جمهوری و رییس سازمان برنامه و بودجه را همراهی می کنند.

به گفته استاندار ایلام همچنین در جریان سفر محمدباقر نوبخت به استان تفاهم نامه جهش تولید میان استاندار ایلام و رییس سازمان سازمان برنامه و بودجه امضا می رسد که تحولات مثبتی را در توسعه استان ایجاد خواهد کرد.

میزان تسهیلات، اعتبارات و یارانه تسهیلات این تفاهم نامه قابل توجه بوده و قرار است رییس سازمان برنامه و بودجه آنرا اعلام کند.

معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور دیشب وارد استان کرمانشاه شد و پس از جلسه با استاندار و مسئولین این استان و همچنین افتتاح و کلنگ زنی چندین پروژه عمرانی، عصر امروز به سفر خود در کرمانشاه پایان و وارد استان ایلام شد.

  • نویسنده : الهام مهدیان