پالایشگاه گاز ایلام برای تعمیرات اساسی سالیانه آماده می شود
پالایشگاه گاز ایلام برای تعمیرات اساسی سالیانه آماده می شود
رئیس تعمیرات شرکت پالایش گاز ایلام با اشاره به اینکه این شرکت برای تعمیرات اساسی سالیانه آماده می شود،گفت:با وجود تاثيرات ناشي از ویروس كرونا بر فعاليتها، اين امور در حال برنامه ريزي براي انجام موفقيت آميز تعميرات اساسي مي باشد.

به گزارش پایگاه خبری سپهر ایلام، مهندس “مسعود مرشدی” افزود:تعمیرات اساسی شرکت‌های پالایشی کشور به صورت دوره‌ای و عموماً سالیانه با هماهنگی دیسپچینگ شرکت ملی گاز ایران در فصول گرم سال با برنامه‌ریزی از پیش تعیین شده انجام می‌شود.
وی اظهار داشت: هدف از انجام تعمیرات اساسی، نوسازی و آماده به کار نمودن تجهیزات فرآیندی پالایشگاه برای بالا بردن قابلیت اطمینان دستگاه ها و تولید مستمر، شامل نوسازی و بازسازی تجهیزات ثابت، تعمیرات دوره ای دستگاه ها و تجهیزات دوار، تعمیرات پیشگیرانه تجهیزات برقی و ابزار دقیق می باشد.
رئیس تعمیرات شرکت پالایش گاز ایلام گفت: در تعمیرات اساسی پیش رو بیش از ۵٠ تجهیز ثابت شامل انواع ظروف تحت فشار، مخازن، برج و غیره و همچنین تعمیرات بیش از ٢۵٠ مورد انواع شیرهای کنترلی، psv و غیره، بیش از ٨٠ مورد تجهیز دوار شامل انواع کمپرسورها و پمپها و فن های هوایی و بیش از دو هزار تجهیز برقی و ابزاردقیقی و انجام طرح های اصلاحی، بازرسی خطوط و غیره برنامه ریزی شده است و تا قبل از زمان شروع تعمیرات اساسی، ملزومات انجام کار آماده خواهد شد.
مرشدی افزود: در سالی که توسط مقام معظم رهبری بنام سال”جهش تولید” نامگذاری شده است،این شرکت برنامه های مدونی برای پایداری تولید در دست اقدام دارد که با انجام موفقیت آمیز تعمیرات اساسی، پایداری تولید در پالایشگاه محقق خواهد شد.

  • نویسنده : ایرج ملکی