وضعیت کرونایی دو شهرستان ایلام و ایوان فوق خطرناک و بحرانی است
وضعیت کرونایی دو شهرستان ایلام و ایوان فوق خطرناک و بحرانی است
استاندار ایلام گفت: در حال حاضر وضعیت کرونایی دو شهرستان ایلام و ایوان فوق خطرناک و بحرانی است.

به گزارش پایگاه خبری سپهر ایلام، “قاسم سلیمانی‌دشتکی” ظهر دوشنبه در جمع خبرنگاران، از تشدید وضعیت کرونا در برخی شهرستان‌های استان خبر داد و افزود: بر اساس اعلام نظر ستاد ملی کرونا وضعیت بیماری کرونا در دو شهرستان ایلام و ایوان از استان ایلام از حالت قرمز به حالت فوق خطرناک سیاه تبدیل شد.

وی در ادامه از اعمال محدودیت‌های جدید در این شهرستانها خبر داد و گفت: در شهرستان‌های پرخطر ایلام و ایوان گروه شغلی ۲ و ۳ و ۴ تعطیل و حضور کارمندان تا ۵۰ درصد کاهش می‌یابد.

وی افزود: در مناطق سیاه (شهرستان‌های ایلام و ایوان) حتی اگر وضعیت کارمندان در ابتلا به بیماری و یا داشتن علائم و بیماری زمینه‌ای وضعیت حادتری داشتند مجاز هستند میزان حضور کارمندان را بیشتر از میزان مذکور کاهش دهند و کارها را از طریق دورکاری انجام بدهند.

استاندار ایلام در ارتباط با زمان اعمال محدودیت‌های جدید گفت: این محدودیت‌ها از امروز دوشنبه ۱۲ آبان ماه به مدت یک هفته اعمال می‌شود.

وی در ادامه از منع تردد رفت و آمد برای خروج خودروهای شخصی با پلاک بومی و ورود خودروهای غیر بومی به شهر ایلام خبر داد و بیان کرد: بر اساس کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی ستاد ملی کرونا، از ساعت ۱۲ ظهر امروز دوشنبه ۱۲ آبان ماه این محدودیت‌ها در مبادی ورودی و خروجی شهر ایلام مرکز استان اعمال خواهد شد و تا ساعت ۱۲ شب روز جمعه ۱۶ آبان ماه ادامه خواهد داشت.

  • نویسنده : الهام مهدیان