وضعیت استان رو به بهبودی است/ تداوم این وضعیت نیازمند رعایت مردم است
وضعیت استان رو به بهبودی است/ تداوم این وضعیت نیازمند رعایت مردم است
رئیس دانشگاه علوم‌ پزشکی کرمانشاه با اشاره به روند کاهشی موارد بستری در بیمارستان‌ها، گفت: روند ابتلا به کووید ۱۹ در استان سیر نزولی دارد و وضعیت استان رو به بهبودی است اما تداوم این وضعیت نیازمند رعایت مردم است.

به گزارش پایگاه خبری سپهر ایلام به نقل از پایگاه خبری جزمان، “محمودرضا مرادی” در نشست ستاد ملی مبارزه با کرونا استان کرمانشاه با اشاره به نزولی شدن سیر بیماری کرونا در استان گفت: خوشبختانه وضعیت استان نسبت به ۲ هفته گذشته بهتر شده و تعداد موارد بستری مبتلا به کووید ۱۹ در استان روند کاهشی دارد.

رئیس دانشگاه علوم‌پزشکی کرمانشاه افزود: در ۲۴ ساعت گذشته ۴۵ نفر در بیمارستان‌های استان بستری و ۵۵ نفر هم مرخص شدند و هم اکنون ۳۲۰ نفر در استان بستری هستند که ۵۱ مورد از این بیماران در آی. سی. یو بستری که ۲۲ مورد آنها به دستگاه اکسیژن وصل هستند. مرادی گفت: تعداد کل بیماران بستری در استان از ابتدای شروع اپیدمی تا کنون به هشت هزار و ۶۴۷ نفر رسیده است که متأسفانه ۳۹۱ نفر با تشخیص قطعی کووید ۱۹ جان خود را از دست دادند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه افزود:  به لحاظ تعریف به ازای هر ۱۰۰ هزار نفر اگر یک نفر یا کمتر از یک نفر آلوده داشته باشیم وضعیت سفید تا ۳ نفر زرد و بیشتر از ۳ نفر باشد قرمز محسوب می‌شود.

مرادی گفت: در استان کرمانشاه اگر بیشتر از ۶۰ نفر آلوده داشته باشیم قرمز محسوب می‌شود و این وضعیت قرمز برای ۲ هفته ادامه خواهد داشت که در استان کرمانشاه بیشترین آمار مربوط به اسلام آباد غرب و سنقر و کلیایی و کمترین آمار کنگاور است.

  • نویسنده : الهام مهدیان
  • منبع خبر : پایگاه خبری جزمان