ورود به اورامانات از فردا ممنوع می شود
ورود به اورامانات از فردا ممنوع می شود
استاندار کرمانشاه گفت: ورود به مناطق اورامانات از ساعت ۱۴ فردا تا روز شنبه هفته آینده ممنوع است.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری سپهر ایلام در کرمانشاه، “هوشنگ بازوند” امروز دوشنبه در ستاد مدیریت و مقابله با کرونا که با حضور معاون درمان وزیر بهداشت در استانداری کرمانشاه برگزار شد، اظهار داشت: متأسفانه در روزهای اخیر شاهد سیر صعودی ابتلاء به بیماری کرونا در استان کرمانشاه هستیم.

استاندار کرمانشاه شرایط استان کرمانشاه را در خصوص افزایش بیماران کرونایی نامطلوب اعلام کرد و افزود: مردم باید همانطور که در اوایل شیوع بیماری پروتکل‌های بهداشتی را به خوبی رعایت می‌کردند همان رفتار را داشته باشند.

وی خاطر نشان‌کرد: اگر مردم در این خصوص همکاری نکنند بدون شک تصمیمات جدی را برای کنترل بیماری اتخاذ خواهیم کرد.

مدیر ارشد استان در ادامه به بیان چند مصوبه پرداخت و گفت: بر این اساس در قدم اول ضروری است مدیرکل صمت استان کرمانشاه نسبت به رفع مشکل ماسک در استان اقدامات لازم را انجام دهد چرا که ما نمی‌توانیم از مردم توقع رعایت پروتکل‌های بهداشتی را داشته باشیم اما در بازار با کمبود ماسک مواجه باشیم.

بازوند بیان داشت: با توجه به رشد شیوع بیماری کرونا در سطح استان از ساعت ۲ بعد از ظهر روز سه شنبه ۱۳ خردادماه تا روز شنبه ۱۷ خردادماه به مدت سه روز و نصف ورود به منطقه اورامانات کرمانشاه ممنوع است لذا از سفر به این مناطق به طور جدی خودداری شود.

وی اشاره‌ای نیز به تجمعات و ازدحام مردم در برخی مراسمات داشت و گفت: به این منظور از شهرداری‌ها و فرمانداری‌ها توقع داریم ضمن اغناسازی و اطلاع رسانی این موضوع را حل و فصل کنند و ترتیبی اتخاذ کنند که در مراسمات تشییع جنازه حداقل ۱۰ نفر حضور داشته باشند.

  • نویسنده : فاطمه مهدیان