واکسیناسیون یک میلیون و ۸۵۲ هزار نوبت راس دام در چرداول
واکسیناسیون یک میلیون و ۸۵۲ هزار نوبت راس دام در چرداول
رییس اداره دامپزشکی شهرستان چرداول از واکسیناسیون یک میلیون و ۸۵۲ هزار و ۸۴۲ نوبت راس دام در شهرستان چرداول علیه بیماری‌های مختلف طی ۲ سال گذشته خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری سپهر ایلام، «اکبر مهدوی نیا» بیان کرد: طی دولت سیزدهم در شهرستان چرداول در حوزه دامپزشکی اقدامات فراوانی برای پیشگیری از بیماری‌های دامی و مشترک صورت گرفته است.

وی بیان کرد: علاوه بر واکسیناسیون یک میلیون و ۸۵۲ هزار نوبت راس دام در چرداول، برای مراقبت فعال (تب برفکی، شاربن، هاری، بروسلوز، مشمشه و….) ۴۱۱ مورد نظارت صورت گرفته است.

مهدوی نیا بیان کرد: پایش و مراقبت بیماری‌های مشترک به صورت مستمر از روستاهای شهرستان، پایش و مراقبت در سطح مرغداری‌های شهرستان و حوزه رودخانه سیمره و تنگ قیر به میزان ۷۵۰ مورد، بازدید مستمر و روزانه از کشتارگاه دام سرابله از دیگر اقدامات دامپزشکی در شهرستان چرداول طی دولت سیزدهم بوده است.

رییس اداره دامپزشکی شهرستان چرداول عنوان کرد: از دیگر اقدامات حوزه دامپزشکی شهرستان چرداول می‌توان به ضبط و معدوم سازی مقدار ۳۵۰ کیلوگرم فرآورده خام در سطح قصابی‌ها، کبابی‌ها و رستوران‌های شهرستان، معرفی تعداد ۴ مرغدار متخلف به مراجع قضایی به علت جوجه ریزی غیرمجاز، ۲۶۵۰ مورد بازدید از مراکز فرآورده‌های خام دامی، معرفی تعداد ۴۱ پرونده کشتار غیرمجاز به مراجع قضایی اشاره کرد.

مهدوی نیا اضافه کرد: بازدید مستمر به صورت ماهیانه در سطح مراکز بخش خصوصی (کلینیک، مرکز مایه کوبی، داروخانه و آزمایشگاه) شهرستان نیز انجام شده و ۲۵۰ قلم داروی تاریخ گذشت به ارزش تقریبی ۱ میلیارد ریال کشف و ضبط شده است.

وی به نظارت دامپزشکی شهرستان چرداول بر جوجه ریزی بیش از ۶ میلیون و ۸۰۰ هزار قطعه در مرغداری‌های سطح شهرستان اشاره کرد و گفت: ۳۸۲ هزار قطعه طیور بومی نیز تحت پوشش واکسیناسیون قرار گرفته‌اند.

رییس اداره دامپزشکی چرداول بیان کرد: ۲ هزار و ۴۵۹ مورد صدور گواهی حمل مرغ زنده به کشتارگاه و ۱۱۶ مورد صدور گواهی حمل دام زنده نیز طی این مدت در شهرستان صادر شده است.

  • نویسنده : الهام مهدیان