واکسیناسیون یک میلیون و ۷۱۵هزار نوبت راس دام در هلیلان
واکسیناسیون یک میلیون و ۷۱۵هزار نوبت راس دام در هلیلان
رییس اداره دامپزشکی شهرستان هلیلان از واکسیناسیون یک میلیون و ۷۱۵ هزار و ۲۰۵ نوبت سر دام در شهرستان هلیلان علیه بیماری‌های مختلف طی ۲ سال گذشته خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری سپهر ایلام، «جلال ناصری» اظهار داشت: طی دولت سیزدهم در شهرستان هلیلان در حوزه دامپزشکی اقدامات فراوانی برای پیشگیری از بیماری‌های دامی و بیماریهای مشترک صورت گرفته است.

وی افزود: علاوه بر واکسیناسیون یک میلیون و ۷۱۵ هزارو۲۰۵ نوبت راس دام و طیور سمپاشی دام به تعداد ۳۶۵۷۰راس و جایگاههای دام به اندازه ۱۶هزارو ۷۶۰مترمربع در این دو سال انجام داده شده است.

رئیس دامپزشکی هلیلان اضافه کرد: ۴هزار و۴۴۶مورد نظارت بهداشتی و بازرسی فرآورده از جمله (مرکز تهیه غذا و رستوران، فروشگاهای زنجیره ایی، فراورده پروتئنی ها، واحدهای قصابی، واحدهای کبابی) صورت گرفته که تعداد موارد غیربهداشتی ۱۹۰مورد و تعداد اخطار کتبی صادر شده ۶۴ مورد بوده است.

وی به ۲۰مورد اجرای کلاس های آموزشی بیماری های مشترک و اجرای۱۶مورد آزمایش جهاد دامپزشکی اشاره کرد و گفت: از دیگر اقدامات شهرستان هلیلان می توان به تعداد ۵۵۵فقره شناسنامه دامی (شامل صدور، انتقال،دصدور المثنی، تشکیل پرونده جهت صدور پروانه بهداشتی خودرو حمل نهاد های دامی، صدور گواهی حمل قرنطینه دام زنده) اشاره کرد.

ناصری عنوان کرد: در حوزه دارو و درمان تعداد بازدید از داروخانه دامپزشکی به تعداد ۶۰بار بازدید و ضبط ۷۵قلم دارو صوذت گرفته است

  • نویسنده : الهام مهدیان