همه امکانات برای مهار آتش سوزی کبیرکوه آبدانان به کار گرفته شد
همه امکانات برای مهار آتش سوزی کبیرکوه آبدانان به کار گرفته شد
مدیرکل منابع طبیعی ایلام گفت: همه امکانات برای مهار آتش سوزی کبیرکوه آبدانان به کار گرفته شده است.

به گزارش پایگاه خبری سپهر ایلام، “یاسم خانمحمدیان” اظهار کرد: متاسفانه آتش سوزی افتاده احتمالاً عمدی و به خاطر اختلاف عرفی بین مردم بومی در منطقه است چرا که در سنوات گذشته آتش سوزی در این منطقه نیز مسبوق به سابقه است.

وی افزود: عصر روز گذشته آتش سوزی در آب انار با حضور به موقع نیروهای منابع طبیعی و اقشار مختلف مردم، بسیج و سپاه مهار شد ولی متاسفانه امروز منطقه کبیرکوه مجدد دچار حریق شد و به خاطر صعب العبور منطقه کار اطفا حریق را مشکل کرده است.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان با اشاره به اینکه فرماندار شهرستان‌های آبدانان ودره شهر در منطقه حضور دارند، گفت: برای برسی و کنترل موضوع همراه مدیرکل بحران استانداری و معاونین خود به منطقه عازم هستم، همچنین همه امکانات و نیروی لازم از مرکز استان برای کنترل حریق به منطقه اعزام شده است.

خانمحمدیان ادامه داد: از همه اقشار مختلف مردم، سپاه، بسیج، نیروهای مردمی، همیاران طبیعت، فرماندار، بخشدار که پای کار هستند تشکر می‌کنم.

مدیرکل منابع طبیعی اعنوان کرد: متاسفانه برخی افراد بدون داشتن اطلاعات کافی در خصوص کنترل حریق و علت حریق مجدد به دنبال تشویش اذهان عمومی هستند و قطعاً کارکنان منابع طبیعی استان و شهرستان بدون توجه تنها به وظیفه ذاتی خود که حفاظت و حراست از عرصه‌های ملی باشد انجام وظیفه می‌کنند.

  • نویسنده : الهام مهدیان