مشعل گاز در روستای سرتنگ زعفرانی مهران روشن شد
مشعل گاز در روستای سرتنگ زعفرانی مهران روشن شد
طی آئینی با حضور معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری ایلام، امام جمعه و فرماندار مهران و جمعی از مسئولان محلی، مشعل گاز در روستای سرتنگ زعفرانی مهران روشن شد.

به گزارش پایگاه خبری سپهر ایلام، «محمود کشاورز» مدیرعامل شرکت گاز استان ایلام در این مراسم گفت: برای گازرسانی به روستای سرتنگ زعفرانی و کارخانه آسفالت بازیار مهران، بیش از ۷۷ میلیارد ریال از محل اعتبارات شرکت ملّی گاز ایران هزینه شده است.
وی با تبریک ایام الله دهه فجر، با اشاره به اینکه با گازرسانی به این روستا هم اکنون تمامی مناطق شهری و روستایی مهران از نعمت گاز طبیعی برخوردار هستند، افزود: برای گازرسانی به این روستا ۱۶ کیلومتر شبکه توزیع گاز اجرا شده و برای گازرسانی به صنایع مذکور ۲۳۰ متر لوله چهار اینچ خط تغذیه و یک عدد ایستگاه نصب و راه اندازی شده است.
مدیرعامل شرکت گاز استان با بیان اینکه طرح گازرسانی به روستای مذکور در هفته دولت امسال کلنگ زنی شد و در همان روز قول داده شده که در دهه فجر امسال به بهره برداری می رسد، خواسته ساکنان این روستا در کمترین زمان ممکن محقق شد، اظهار داشت: جدید التاسیس بودن این روستا دلیل زمانبر بودن گازرسانی به این مناطق بوده ‌است و با توجّه به محرومیت این روستاها و شروع فصل سرما، تلاش شد در زمان مقرر عملیات اجرایی گازرسانی به اتمام برسد.
کشاورز با اشاره به اینکه خدمات‌رسانی و رساندن سوخت پاک در مناطق روستایی این استان بالاتر از میانگین کشوری است، تصریح کرد: با گازرسانی به این روستا هم اکنون ۱۰۰ درصد جمعیت شهری و روستایی این شهرستان از نعمت گاز طبیعی برخوردار هستند و مهران در ردیف مناطق سبز استان قراردارد.
مدیرعامل شرکت گاز استان عنوان کرد: دولت سیزدهم به مناطق محروم و در حال توسعه توجه ویژه ای دارد.
همچنین حجت الاسلام «سیدعبدالله امینی» امام جمعه مهران با اشاره به اینکه کمتر از ۵ ماه از کلنگ زنی طرح گازرسانی به این روستا می گذرد و امروز شاهد افتتاح گازرسانی به این روستا هستیم گفت: این دولت و مدیرانش صادق الوعده هستند که نمونه بارز آن مدیرعامل شرکت گاز استان ایلام است.
حجت الاسلام امینی با بیان اینکه خدمت به مناطق محروم و در حال توسعه کمتر از عبادت نیست، افزود: شرکت گاز استان در گازرسانی به مناطق محروم و صعب العبور استان موفق بوده که این نشانه مدیر جهادی و انقلابی است.
همچنین «علی عباس شفیعی» فرماندار شهرستان مهران از تلاش های مدیرعامل شرکت گاز استان و همکارانشان در گازرسانی به مناطق شهری و روستایی این شهرستان قدردانی کرد و گفت: شرکت گاز استان ایلام عملکرد بسیار مثبتی در امورات تخصصی خود‌ که همانا گازرسانی به مناطق مختلف استان است دارد و در ایام اربعین حسینی با فعالیت های فرهنگی و پشتیبانی در کنار سایر مسئولان استان نقش آفرینی کرده است.
شفیعی با اشاره به اینکه در سایه تلاش ها و خدمات رسانی خوب شرکت گاز استان هم اکنون این شهرستان در ردیف مناطق سبز استان قرار دارد، افزود: به برکت انقلاب اسلامی هم اکنون ۱۰۰ درصد جمعیت شهری و روستایی این شهرستان از نعمت گاز طبیعی برخوردار هستند.
همچنین «سعید هژبری» معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری ایلام گفت: با تلاش های مدیرعامل و کارکنان شرکت گاز استان خوشبختانه کار گازرسانی به مناطق روستایی استان در مراحل پایانی قرار دارد و گذشته تلخ مردمان این دیار از لحاظ تامین سوخت به فراموشی سپرده می شود.
گفتنی است؛ مدیرعامل شرکت گاز استان قبل از افتتاح طرح گازرسانی به روستای زعفرانی مهران با خانواده شهید «مرتضی رستمی» دیدار کرد و افزود: ما به شهدا مدیون هستیم و بهترین راه ادای این دین به آنها خدمت صادقانه و بی منت به مردم است.

  • نویسنده : الهام مهدیان