مسیر تولید را هموار و تمام توانمان را برای تحقق شعار سال به کار می بریم
مسیر تولید را هموار و تمام توانمان را برای تحقق شعار سال به کار می بریم
استاندار ایلام گفت: ایلام به ظاهر کوچک اما به اندازی کشوری بزرگ ظرفیت اقتصادی دارد، اساس کار ما تولید است، آنچه که سد مسیر تولید است، از جمله سیستم بوروکراسی را هموار می‌کنیم.

به گزارش پایگاه خبری سپهر ایلام، “محمد نوذری” شامگاه چهارشنبه در گفتگوی زنده با مردم ایلام اظهار داشت: مقام معظم رهبری برای چندین سال است که محور شعار سال را در موضوع تولید نام گذاری می‌کنند که این اهمیت کار را می‌رساند، تمام توانمان را در راستای تحقق شعار سال می‌گذاریم.

وی افزود: کارگروهی متناسب با شعار سال تشکیل می‌شود و مصوبات ستاد تسهیل و رفع موانع تولید و اقتصاد مقاومتی را در محور تولید قرار می‌دهیم، پشتیبانی و حمایت لازم از تولید و سرمایه گذار را انجام می‌دهیم.

استاندار ایلام تصریح کرد: سال ۱۴۰۰ در حالی آغاز شد که در سال قبل با فراز و نشیب‌های فراوانی همراه بود، سه موج کرونا را پشت سرگذاشتیم، موج سوم در آبان ماه یکی از غم بارترین دوران کرونایی در استان بود که بسیاری از عزیزان و بزرگان استان را از دست دادیم.

وی اضافه کرد: دو مشکل عمده استان تردد از خوزستان و عراق بود که خوزستان بیشتر شهرهایش قرمز بود و عراق هم بیشترین آثار ویروس جهش یافته وجود داشت.

نوذری افزود: در استان دو مشکل بزرگ داشت، اول همجواری با خوزستان بود که این استان وضعیت بحرانی دارد و دیگری مرز با عراق بود که بیشترین مبتلایان به ویروس جهش یافته را داشت، در مسیرهای منتهی به خوزستان ورود و خروج‌ها کنترل، مدیریت و در نهایت ورودی و خروجی‌ها محدود شد و مرز مهران نیز تا پایان تعطیلات بسته شده است.

وی گفت: آبدانان از زرد به نارنجی تغییر وضعیت داد و دهلران هم شرایط خوبی ندارد، چرداول و ایوان هم مستعد این هستند که وارد فاز نارنجی شوند، در ۴ روز اول فروردین ۲۰۹ نفر مبتلا، ۷۱ نفر بستری و ۲ نفر فوتی در استان ثبت شده که بسیار خطرناک است در حالی که ۲۵ روز را بدون فوتی طی کردیم.

  • نویسنده : الهام مهدیان