مراجعه بیش از ۸۵ هزار نفر به اورژانس بیمارستان‌ در ایام نوروز
مراجعه بیش از ۸۵ هزار نفر به اورژانس بیمارستان‌ در ایام نوروز
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی استان ایلام گفت: در ایام نوروز بیش از ۸۵ هزار نفر به اورژانس بیمارستان های استان مراجعه کردند.

به گزارش پایگاه خبری سپهر ایلام؛ دکتر”هدایت حیدری‌زاده” افزود: در این ایام از تمام امکانات دانشگاه برای ارائه خدمات مطلوب به مسافران نوروزی بهره گرفته‌ شده است.

وی اظهار داشت: از ابتدای طرح سلامت نوروزی در استان تا پایان طرح، تعداد ۸۵ هزار و ۳۶۴ نفر به اورژانس مراجعه و از این تعداد ۷۸ هزار و ۹۰۱ نفر پس از دریافت خدمات اولیه، به صورت سرپایی ترخیص شده‌اند.

وی ادامه داد: همچنین ۴ هزار و ۳۴ نفر در بخش‌های اورژانس، ۱۸۴۲ نفر در بخش‌های عمومی و ۵۴۶ نفر نیز در بخش‌های ویژه بستری شده‌اند و ۵۲۱ مورد عمل جراحی در مراکز درمانی انجام شده است.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی استان با اشاره به اینکه در حوزه فوریت‌های پزشکی، تعداد کل خدمات ارائه شده ۱۸۳۴ مورد است، گفت: ۷ هزار و ۵۴۹ تماس با فوریت‌های پزشکی گرفته شده و همچنین ۴۱۲ نفر در حوادث ترافیکی و ۱۴۲۲ نفر در حوادث غیرترافیکی مصدوم شده‌اند‌ و علاوه بر آن تعداد اعزام آمبولانس‌ها ۱۵۹۶ مورد بوده است.

حیدری‌زاده با اشاره به خدمات بهداشتی ارائه شده در این ایام، تصریح کرد: ۵ هزار و ۴۰۵ مورد بازدید از مراکز تهیه و توزیع غذا و ۲۸۸ مورد آزمایش میکروبیو شیمیایی آب انجام شده و همچنین ۲ هزار و ۶۴۴ کیلوگرم مواد غذایی فاسد معدوم و ۱۵ مورد پلمب اماکن غیر بهداشتی نیز صورت گرفته است.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی ایلام با بیان اینکه در حوزه غذا و دارو نیز تعداد نسخ سرپایی ۷۸ هزار و ۲۳۸ بوده است، گفت: نسخ بستری ۷ هزار و ۶۹۷ مورد، تعداد موارد نظارت و بازرسی ۱۱۲ مورد و تعداد پاسخگویی به سوالات و مسائل دارویی ۱۲۴۱ مورد بوده است.

  • نویسنده : الهام مهدیان