مدیران ضعیف خود را آماده رفتن کنند
مدیران ضعیف خود را آماده رفتن کنند
استاندار ایلام با اشاره به اینکه مدیران ضعیف خود را آماده رفتن کنند، گفت: مدیران بایستی در هر شرایطی برای رفع مشکلات مردم برنامه ریزی کنند و نیز پاسخگو باشند و برای هر گونه مشکل راهکار قانع کننده و منطقی داشته باشند.

به گزارش پایگاه خبری سپهر ایلام، ” قاسم سلیمانی دشتکی” در جلسه ستاد تنظیم بازار با اشاره به اینکه اغلب مدیران در حوزه گزارش دهی ضعیف هستند و تیم ارزیابی و گزارش دهی در ستاد تنظیم بازار استان تشکیل شود، افزود: برای رفع مشکلات بازار و گرانی در سطح استان، مدیران بایستی برنامه های قابل توجهی ارائه و برنامه ریزی کنند تا خروجی آن برای آحاد مختلف مردم قابل لمس باشد که این مهم همان علاج واقعه، قبل از وقوع است.

وی ادامه داد: انتظار می رود در زمان باقیمانده از کار دولت، شاهد شروع به کار پروژه های غیر فعال، رفع موانع و مشکلات پیش رو، رونق و جهش تولید در بخش صنعت و کشاورزی، تنظیم مطلوب بازار و کنترل قیمت ها و تعادل در عرضه و تقاضا ایجاد شود.

وی با اشاره به اینکه مشکلات دامداران در زمان مناسب حل و از تخلفات جلوگیری شود، تصریح کرد: نیاز بازار بررسی و در صورت تامین نیاز، مازاد آن فروخته شود و به تولید کنندگان دام، مرغ، گوشت و غیره اجازه فروش داده شود تا بازار کنترل گردد.

رئیس ستاد تنظیم بازار استان با اشاره به این مهم که برای کنترل بازار تقسیم کار شده است، گفت: در مقابله با گرانفروشی و تنظیم بازار، خواستار اجرایی شدن قوانین موجود در این باره هستیم و طبیعی است اگر اصناف و صمت و تعزیرات به شرح وظایف خود عمل نکنند از دستگاه قضا کمک خواهیم گرفت.

استاندار ایلام با بیان اینکه اگر هردستگاهی بتواند از اهرم ها و اختیارات قانونی خود به نحو احسنت استفاده کند قطعا همه امور در مسیر درست خود پیش خواهد رفت و حکایت تنظیم بازار نیز از این قاعده  مستثنا نیست، خاطرنشان کرد: بازار نوسانات دارد و می بایست هر چیزی را به صورت معمول و معقول خود دنبال کرد تا مشکلات برطرف شود.

وی ادامه داد: متولیان امر در خصوص تنظیم بازار مرغ و مسائل و مشکلات پیش رو در این حوزه با اتحادیه و تولیدکنندگان عمده وارد مذاکره شوند و مسائل و مشکلات پیش روی در این حوزه را بررسی نمایند.

استاندار ایلام در بخش دیگری از صحبت های خود از عملکرد ضعیف گزارش دهی مدیران انتقاد کرد و گفت: برخی از مدیران در حالیکه دارای عملکرد خوبی هستند اما در گزارش دهی، بد عمل می کنند.

وی با تاکید بر این مهم که مدیران می بایست توان دفاع از عملکرد خود را داشته باشد، تاکید کرد: مدیران در راستای تقویت سیستم اطلاع رسانی خود اقدام کنند و ضعف های موجود در این زمینه را برطرف کنند.

نماینده عالی دولت در استان با اشاره به اینکه مسئولان نباید به دنبال آمار سازی و عدد سازی باشند، افزود: مدیران باید آن کاری که انجام شده است را گزارش کنند و اگر این کار را نکنند هم در حق خود و هم در حق مردم جفا کرده اند، چرا که مدیران موظف به پاسخگویی و گزارش دهی به مردم هستند.

وی در ادامه با توجه به گزارش دهی ضعیف در ستاد اقتصاد مقاومتی و ستاد تسهیل و رفع موانع تولید و تنظیم بازار از مدیرکل جدید صنعت، معدن و تجارت استان خواست که یک تیم قوی برای ارزیابی و گزارش دهی در ستاد تنظیم بازار  تشکیل دهد.

استاندار ایلام با اشاره به این مهم که مدیران در هر شرایطی بایستی پاسخگو باشند، اظهار داشت: برخی موارد مشاهده می شود که تعدادی از مدیران قصور خود را متوجه سیستم و ساختار سخت افزاری و نرم افزاری یا عوامل دیگر می کنند، اما واقعیت آن است که این یک بهانه بیش نیست چرا که مدیر دستگاه باید پاسخگوی تمام و کمال امورات مربوط به حوزه خود در هر شرایطی باشد.

وی در ادامه با تاکید بر این که ارزیابی های ماهانه برای دستگاههای اجرایی استان در حال انجام و مدیران قوی بیشتر مورد حمایت قرار می گیرند، اظهار داشت : مدیران ضعیف هم یا باید با ساز و کار مناسب  مشکلات خود را بر طرف و یا خود را آماده رفتن کنند.

در پایان این نشست برای تنظیم بازار مرغ مصوب شد که موجودی مرغ منجمد مورد نیاز استان به قیمت مصوب توزیع شود و ۱۸۶ تن مرغ منجمد بین مددجویان کمیته امداد و بهزیستی استان به صورت مجانی توزیع و دستگاه‌های متولی هم کارگروهی برای تنظیم بازار مرغ استان با حضور دادستانی تشکیل دهند و هر تصمیمی که در این کارگروه گرفته شود  به منزله مصوبه ستاد استانی تنظیم بازار استان قلمداد خواهد شد.

  • نویسنده : الهام مهدیان