مددجویان تحت پوشش بهزیستی از کمک هزینه مسکن برخوردار می شوند
مددجویان تحت پوشش بهزیستی از کمک هزینه مسکن برخوردار می شوند
مدیرکل بهزیستی ایلام از برنامه پرداخت کمک هزینه مسکن به مددجویان تحت پوشش این سازمان خبر داد و گفت: پیش بینی می‌شود تا پایان امسال ۴۰۰ نفر از مددجویان و افراد دارای معلولیت زیر پوشش این سازمان از کمک هزینه بلاعوض مسکن این سازمان برخوردار شوند.

به گزارش پایگاه خبری سپهر ایلام، “زهرا همتی” اظهار کرد: از ابتدای سال جاری تا کنون ۵۷ نفر از خانوارهایی که حداقل دو عضو معلول در مناطق شهری و روستایی دارند کمک هزینه مسکن دریافت کرده‌اند.

وی افزود: در این راستا چهار میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال در سال جاری به عنوان کمک هزینه مسکن به این خانوارها پرداخت شده است.

همتی، میزان کمک بلاعوض به خانوارهای دارای حداقل دو عضو معلول در مناطق روستایی را ۳۶۰ میلیون ریال و در مناطق شهری ۶۰۰ میلیون ریال عنوان کرد و گفت: بر اساس دستورالعمل جدید سازمان بهزیستی کشور این کمک بلاعوض در مناطق شهری به یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون ریال افزایش یافته است.

مدیرکل بهزیستی ایلام، همچنین از پرداخت بیش از ۹ میلیارد ریال اعتبار کمک بلاعوض مسکن به حدود ۱۰۰ خانوار مددجو و افراد دارای معلولیت این سازمان در آینده نزدیک خبر داد و تصریح کرد: پیش بینی می‌شود تا پایان امسال در مجموع ۴۰۰ نفر از مددجویان و افراد دارای معلولیت زیر پوشش این سازمان از کمک هزینه بلاعوض مسکن این سازمان برخوردار شوند.

  • نویسنده : الهام مهدیان