محرومیت استان ناشی از عدم  توجه کافی و ضعف مطالبه گری در گذشته است
محرومیت استان ناشی از عدم  توجه کافی و ضعف مطالبه گری در گذشته است
نماینده مردم ایلام در مجلس شورای اسلامی گفت: عدم توجه کافی به استان ایلام در سال های گذشته و همچنین ضعف مطالبه گری باعث شده است که استان ایلام همچنان در محرومیت نگاه داشته شود.

به گزارش پایگاه خبری سپهر ایلام، “سارا فلاحی” ظهر شنبه در دیدار با مدیرکل و مسئولین کمیته امداد استان اظهار کرد: بخش عمده ای از فقر و محرومیت کشور متأثر از ساختار غلط و بیمار اقتصاد کشورمان است که باعث شده فرهنگ کار و تلاش در کشور تضعیف شود.

وی تصریح کرد: به خاطر اینکه بخش زیادی از ذخایر نفت و گاز کشور در استان ایلام وجود دارد از لحاظ قانونی باید سهم مشخصی از درآمدهای نفت و گاز صرف توسعه استان و کمک به فقرا و نیازمندان استان شود.

نماینده مردم ایلام در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: مشکلات فقر مربوط به یک دوره زمانی خاص نیست و دستگاه های خاصی را هم نمی توان عامل آن برشمرد.

فلاحی با اشاره به اینکه امیدواریم وضعیت اقتصادی کشورمان به سمتی برود که شاهد کاستن از جمعیت نیازمندان و مددجویان کمیته امداد باشیم، افزود: از آنجایی که مشکل عمده مسکن نیازمندان این استان مربوط به مشکل زمین است باید تلاش کنیم تا برای رفع این مهم با کمک دستگاه های مختلف چاره اندیشی شود.

وی ادامه داد: در زمینه رفع فقر از استان ایلام نباید صرفاً نگاه ها به سمت دولت باشد بلکه در این زمینه باید پروتکل های جدید ایجاد کنیم و مردم را در کاستن از میزان فقر وارد عرصه کنیم.

  • نویسنده : الهام مهدیان