لزوم خودداری مردم از سفر به ایلام/مرز مهران کاملا بسته است
لزوم خودداری مردم از سفر به ایلام/مرز مهران کاملا بسته است
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری ایلام با اشاره به اینکه مرز مهران کاملا بسته است، گفت: مردم از سفر به ایلام خودداری کنند.

به گزارش پایگاه خبری سپهر ایلام به نقل از خبرگزاری مهر، “محمد نوذری” ظهر روز یکشنبه در نشست پدافند غیرعامل استان ایلام اظهار کرد: تردد زائران اربعین از مرز مهران به طور کامل ممنوع است و هیچ‌گونه خروج قانونی زوار از این مرز انجام نمی‌شود.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری ایلام تاکید کرد: با توجه به تصمیمات مسئولان ۲ کشور ایران و عراق مبنی بر لغو پیاده‌روی اربعین، مرز مهران از ۲ طرف کشور ایران و عراق بسته است.

نوذری با تاکید بر این مهم که مردم شریف کشور به هیچ عنوان برای اربعین به استان سفر نکنند، اظهار کرد: تمامی مبادی و راه‌های ورود به استان ایلام توسط گشت‌های پلیس کنترل و نظارت می‌شود و از تردد زوار به سمت مهران و پایانه مرزی جلوگیری خواهد شد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری ایلام خواستار استفاده از ظرفیت دهیاران و شوراهای شهر برای اجرای پروتکل‌های بهداشتی در رابطه با کرونا و رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی شد و از فرمانداران و بخشداران خواست نشست‌های هفتگی کرونا را برگزار و مسائل مربوطه را رصد کنند.

نوذری به هفته پدافند غیرعامل از پنجم تا ۱۲ آبان‌ماه اشاره کرد و گفت: این هفته باید به گونه مناسبی متناسب با شعار سال و در راستای اجرای دستورالعمل سایبری و استانداردسازی لایه‌های امنیتی دستگاه‌های اجرایی برگزار شود.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری ایلام افزود: بحث‌های مهم پدافند غیرعامل و موارد مشکل‌ساز باید شناسایی و راهکاری برای رفع آنها در نظر گرفته شود و در هر اداره یک نفر به عنوان کارشناس پدافند غیرعامل مسائل را رصد کند.

وی پایش تصویری شهرها، نبود پارکینگ، دفع غیربهداشتی زباله‌های عفونی و استحکام سازه‌های غیرمجاز، تأمین ذخایر کالاهای اساسی، تجهیز بیمارستان و آمادگی پرسنل درمانی برای حوادث پیش‌بینی نشده، ارائه آموزش‌های لازم و برگزاری رزمایش بیولوژیک را از مهم‌ترین مباحث پدافند غیرعامل عنوان کرد که باید مد نظر باشند.

  • نویسنده : الهام مهدیان
  • منبع خبر : خبرگزاری مهر