لزوم تخصیص اعتبار برای فعالیت فرهنگی اربعین/ستاد بازسازی عتبات عالیات، نهادی مردمی و پای کار است
لزوم تخصیص اعتبار برای فعالیت فرهنگی اربعین/ستاد بازسازی عتبات عالیات، نهادی مردمی و پای کار است
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام با بیان اینکه ساماندهی نذورات و کمک های مردمی برای بازسازی عتبات عالیات ضروری است، گفت: ستاد بازسازی عتبات عالیات، یک ظرفیت مردمی آماده و پای کار است

به گزارش پایگاه خبری سپهر ایلام، حجت الاسلام والمسلمین « الله نور کریمی تبار» صبح امروز( ۲۷ فروردین) در جلسه هیات امنای ستاد بازسازی عتبات عالیات استان ایلام و کمیته مشارکت های مردمی ستاد اربعین حسینی استان ایلام، اظهار کرد: حضرت پیامبر اکرم(ص) می فرماید که انسان در روز قیامت از جای خود جرکت نمی کند مگر اینکه از ۴ ناحیه از او سئوال می کنند،  اولین سئوال درباره سپری کردن عمر انسان به عنوان بزرگترین سرمایه انسان است.

وی بیان کرد: دومین سئوال از ناحیه جوانی و دوره جوانی و سومین سئوال در خصوص مال، نحوه مصرف کردن و به دست آوردن آن است و  چهارمین سئوال در خصوص حب به اهل بیت و ائمه اطهار(ع) است.

نماینده ولی فقیه در استان ایلام با اشاره به اینکه انسان باید خود را برای روز حساب و کتاب آماده کند، افزود: ما نسبت به اهل بیت(ع) محب هستیم و این حب به اهل بیت(ع) باید آثاری داشته باشد و امروز استان ایلام توفیق بزرگ خدمت به زوار اربعین حسینی را دارد، ستاد بازسازی عتبات عالیات، وظیفه جمع آوری نذورات و کمک های مردمی برای بازسازی حرم های مطهر ائمه(ع) و کمیته مشارکت های مردمی اربعین نیز کار جمع آوری کمک ها برای خدمت به زوار را به عهده دارد که این امر توفیقی بزرگ است.

امام جمعه ایلام یادآور شد: استان ایلام در طول سال و به ویژه ایام اربعین حسینی به عنوان دروازه عتبات عالیات میزبان مهمانان گرانقدری است که زوار امام حسین(ع) و عتبه مقدسه هستند که برای خدمات رسانی بهتر و بیشتر به  زوار لازم است که در زمینه جمع آوری کمک های مردمی ساماندهی لازم انجام شود.

حجت الاسلام والمسلمین کریمی تبار بیان کرد: کمک‌های مردمی که دریافت می شود متناسب با شرایطی که در ایام اربعین حسینی در استان داریم، بین‌موکب ها و آشپزخانه های خانگی توزیع می شود و این امر نیاز به مدیریت دارد، دریافت و توزیع کردن کمک ها، توزیع خدمات بین زوار  در زمینه اسکان و پذیرایی از جمله اموری است که در کمیته مشارکت های مردمی ستاد اربعین حسینی انجام می شود. 

وی گفت: ستاد بازسازی عتبات عالیات، یک ظرفیت مردمی آماده و پای کار است که همواره در شرایط مختلف استان و شرایط بحرانی پای کار بوده است و در حادثه ای مانند سیل، ظرفیت خوبی برای کمک به سیل زدگان استان بوده اند، لازم است که ارتباط مستمر و تعامل خوبی با ۱۲ استان معین استان ایلام برای اربعین حسینی ایجاد شود.

امام جمعه ایلام خاطرنشان کرد: موکب ها و کسانی که مایل به ارائه خدمت به زوار اربعین حسینی در استان هستند، شرایط برای آنان فراهم شود و تلاش شود که این افراد و خیرین مدیریت شده در استان جذب شوند تا بتوان زمینه خدمات بهتر به زوار را فراهم کرد.

دکتر کریمی تبار در پایان خاطرنشان کرد: لازم است که برای فعالیت های فرهنگی اربعین اعتباراتی مصوب شود که برنامه ریزی لازم در خصوص فعالیت های فرهنگی و ایجاد فضاسازی برای زوار اربعین حسینی انجام شود.
گفتنی است، جلسه هیات امنای ستاد بازسازی عتبات عالیات استان ایلام و کمیته مشارکت های مردمی ستاد اربعین حسینی استان ایلام با حضور « حسن بهرام نیا» استاندار، «سید محمد علوی فر» رئیس ستاد بازسازی عبتات عالیات استان، سردار « دلاور القاصی مهر» فرمانده انتظامی استان، سردار« کریمیان» جانشین فرماندهی سپاه امیرالمومنین(ع) استان و جمعی از مدیران دستگاه های اجرایی و فرهنگی استان برگزار شد.

  • نویسنده : الهام مهدیان