فلرینگ پتروشیمی ایلام به تدریج کاهش می یابد
فلرینگ پتروشیمی ایلام به تدریج کاهش می یابد
رئیس مجتمع پتروشیمی ایلام گفت: فلرینگ پتروشیمی ایلام به تدریج روند کاهشی را شاهد خواهد بود و با نرمال‌سازی و تثبیت شرایط راه‌اندازی الفین، تا پایان سال فلرینگ به اتمام خواهد رسید.

به گزارش پایگاه خبری سپهر ایلام، “آرش خزایی” امروز یکشنبه در نشست کمیته اضطرار آلودگی هوا که در فرمانداری چوار برگزار شد با بیان اینکه دغدغه پرسنل پتروشیمی ایلام حفظ محیط‌زیست و جلوگیری از آلودگی‌های زیست محیطی است، اظهار داشت: دود ناشی از سوختن گاز اتیلن پتروشیمی ایلام مقطعی است و به تدریج کاهش پیدا می‌کند.

وی با اشاره اینکه در سال ۹۷ پتروشیمی ایلام موفق به دریافت تندیس سیمین صنعت سبز کشور شده است، افزود: کارکنان و خانواده‌های کارکنان نیز در این منطقه زندگی می‌کنند و مدیران پتروشیمی حتی یک لحظه هم از محیط‌زیست غافل نبوده‌اند.

خزایی بیان داشت: فلرینگ پتروشیمی ایلام به تدریج روند کاهشی را شاهد خواهد بود و با نرمال‌سازی و تثبیت شرایط راه‌اندازی الفین، تا پایان سال این فلرینگ به اتمام خواهد رسید.

رئیس مجتمع پتروشیمی ایلام گفت: ایستگاه سنجش آلاینده‌های زیست‌محیطی از طریق پتروشیمی خریداری و پس از جانمایی توسط شهرداری چوار نصب خواهد شد.

خزایی با بیان اینکه ظرف یک ماه آینده پساب ضلع غربی پتروشیمی ایلام حذف خواهد شد افزود:تصفیه‌خانه ZLE با برترین تکنولوژی روز دنیا خریداری و ظرف یک سال آینده راه‌اندازی خواهد شد و با اجرای این طرح خروجی پساب تصفیه‌خانه پتروشیمی ایلام به صفر می‌رسد.

وی تاکید کرد: آلودگی صوتی مطرح شده در زمان پیش‌راه‌اندازی و راه‌اندازی الفین هم مقطعی بوده و به صورت کامل برطرف شده است.

خزایی اظهار کرد: از زمان راه‌اندازی واحد الفین مشکلات از پیش تعیین‌نشده و غیر قابل پیش‌بینی به وقوع پیوست و روند نرمال‌سازی شرایط راه‌اندازی و تولید پس از یک وقفه کوتاه از سر گرفته می‌شود.

وی با عذرخواهی از مرد استان به ویژه ساکنین شهرستان چوار برای سوختن اتیلن و ایجاد دود در منطقه عنوان کرد: مدیریت و بهره‌بردار الفین تمام تلاش خود را جهت رفع مشکلات راه‌اندازی به کار خواهد گرفت.

وی بدعهدی لایسنسور و وندور در عدم سرویس‌دهی به پروژه الفین ایلام را در شرایط تحریم، ناجوانمردانه عنوان کرد و افزود: این پروژه بواسطه احجام، تجهیزات و راه‌اندازی توسط متخصصان بومی استان و کشور بدون حضور کارشناسان و سازندگان خارجی کم‌نظیر است.

رئیس مجتمع پتروشیمی ایلام با تقدیر از مطالبه‌گری اصحاب رسانه و فعالان زیست‌محیطی استان و فرماندار چوار گفت: پروژه الفین سیزدهم در چهارم دی ماه ۹۹ به صورت ویدئو کنفرانس با حضور رئیس جمهور به بهره‌برداری رسید و در این واحد علاوه بر اتیلن؛ پروپیلن، بنزین پیرولیز و سوخت مایع تولید شده است.

  • نویسنده : الهام مهدیان