فرآیند پاسخگویی مدیران دستگاه های اجرایی ایلام ارزیابی می شود
فرآیند پاسخگویی مدیران دستگاه های اجرایی ایلام ارزیابی می شود
مدیرکل روابط عمومی استانداری ایلام از ارائه فرم ارزیابی فرآیند پاسخگویی به فرمانداران و مدیران دستگاه های اجرایی استان در راستای استیفای حقوق شهروندان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری جزمان،” آیت قیصربیگی” افزود: در راستای تاکیدات مکرر استاندار ایلام مبنی بر لزوم پاسخگویی شفاف و به موقع مسئولان استان در برابر خواسته ها و مطالبات مردمی و ارائه گزارش عملکرد به مردم و رسانه ها به عنوان نمایندگان افکار عمومی نامه ای خطاب به فرمانداران و دستگاه های اجرایی استان ارسال شده است و در آن فرآیند پاسخگویی آنان مورد ارزیابی قرار می گیرد.
وی در ادامه هدف از ارزیابی فرآیند پاسخگویی مدیران را اهتمام جدی در پیگیری خواسته ها و مطالبات مردمی در زمان باقی مانده از دولت تدبیر و امید عنوان و اظهار داشت: با حضور استاندار ایلام و شکل گیری فضای وحدت و همدلی در استان، اقدامات بسیار خوبی در زمینه های مختلف انجام شده و در حال انجام است که اتمام آنها در شرایط فعلی کشور نیازمند عزم همگانی و جدیت بیشتر مدیران در ادامه کار است.
مدیرکل روابط عمومی استانداری ایلام، پاسخگویی استاندار به عنوان نماینده عالی دولت در استان را یک الگوی خوب برای دیگر مدیران استان عنوان و تصریح کرد: امروز بخش اعظمی از فرآیند پاسخگویی دستگاه های اجرایی استان توسط استاندار ایلام انجام می شود که این رویه می تواند بازخوردی از انفعال برخی از مدیران استان باشد که اینچنین سنگینی بار پاسخگویی را بر دوش نماینده عالی دولت انداخته است.
وی خاطرنشان کرد: در عین حال ارتباط و تعامل ویژه استاندار با مردم و رسانه ها در نوع خود کم نظیر است و اجرای برنامه های زنده در فضای مجازی با کنشگران این عرصه در راستای پاسخگویی به سوالات، خواسته ها و مطالبات مردمی امروز مورد توجه و استقبال اهالی رسانه در استان قرار گرفته است و شایسته است دیگر مدیران نیز این رویه نیکو را دنبال کنند و ضمن دفاع از عملکرد دستگاه متبوع خویش، خود را در معرض پاسخگویی به سئوالات مردمی قرار دهند.
دبیر شورای هماهنگی روابط عمومی های استان، نگاه مثبت استاندار ایلام بر مقوله روابط عمومی را فرصتی مغتنم برای ارتقای جایگاه روابط عمومی ها در استان عنوان کرد و گفت: در هیچ دوره ای به این اندازه روابط عمومی ها به عنوان پل ارتباطی دوسویه میان مردم و مسئولان و مرکز و سیستمی برای پاسخگویی به مردم مورد تاکید و توجه جدی قرار نگرفته است و در این راستا مدیران نیز می بایست با فعال سازی این نهاد مهم و تاثیرگذار ضمن تقویت جایگاه مردم در اداره و سازمان خود آن را به یک اتاق شیشه ای در انظار عمومی مبدل سازند و از بازخوردهای لازم نیز در جهت تقویت و اصلاح رویکردها بهرمند شوند.
وی پاسخگویی را لازمه خدمتگذاری صادقانه مسئولان عنوان کرد و گفت: هر مسئولی که داعیه خدمت به مردم را دارد، نبایست ابایی از پاسخگویی در مقابل مردم و رسانه ها به عنوان نمایندگان افکار عمومی داشته باشد و در این راستا ارزیابی مدیران بنا به تاکید استاندار ایلام انجام می گیرد و قطعا نحوه برخورد مدیران با این مقوله بسیار مهم در تداوم ادامه مسیر تعیین کننده خواهد بود.
قیصربیگی ضمن اینکه از فرمانداران و مدیران دستگاه های اجرایی خواست که در زمان تعیین شده مستندات خود را در زمینه فرآیند پاسخگویی صریح، شفاف و به موقع به استانداری ارائه دهند، تاکید کرد: من بعد ارزیابی فرآیند پاسخگویی فرمانداران و مدیران دستگاه های اجرایی استان به صورت ماهانه انجام می گیرد و نتیجه آن علاوه بر دخالت در ارزشیابی عملکرد آنان، به سمع و اطلاع مردم و وزارتخانه های مربوطه نیز رسانده خواهد شد.
وی در جهت کامل شدن فرآیند ارزیابی مدیران در امر پاسخگویی از خبرنگاران و اصحاب رسانه نیز تقاضا داشت که از نگاه خود، میزان تعامل و پاسخگویی مدیران را به صورت مستند به اداره کل روابط عمومی استانداری ایلام گزارش کنند.
مدیرکل روابط عمومی استانداری ایلام از تداوم کار نماینده عالی دولت در استان خبر داد و گفت: تداوم کار قاسم سلیمانی دشتکی به عنوان استاندار ایلام ابلاغ شده است و با توجه به زمان باقی مانده تا پایان کار دولت دوازدهم این یک فرصت مغتنم برای تداوم خیزش ایجاد شده در امر توسعه استان و به سر انجام رساندن طرح ها و پروژه های نیمه تمام در این منطقه از کشور است.

  • نویسنده : الهام مهدیان