عزت امروز ایران از موضعگیری های عالمانه مقام معظم رهبری است
عزت امروز ایران از موضعگیری های عالمانه مقام معظم رهبری است
جانشین فرمانده نیروی انتظامی کشور گفت: عزتی که جمهوری اسلامی ایران در عرصه بین المللی دارد، نتیجه موضعگیری های عالمانه مقام معظم رهبری است.

به گزارش پایگاه خبری سپهر ایلام، سردار “قاسم رضایی” امروز سه شنبه در نشست تودیع و معارفه فرمانده انتظامی استان ایلام اظهار داشت: ما امروز مدیون سکاندار نظام، مقام معظم رهبری هستیم که با رهنمودها و موضع گیری های عالمانه خود به ما عزت داده و در دنیا ما را سرافراز کرده است.

وی با بیان اینکه امروز در دنیا، رهبری همچون مقام عظمای ولایت برای کشورها یک حسرت است، افزود: نباید فراموش کنیم که از کجا به کجا رسیده ایم و همین ایلامی که زیر بمباران بود و مهرانی که در زمان دفاع مقدس دست به دست می شد با مقاومت مردم استان، یک وجب از خاک آن توسط دشمن به یغما نرفت.

جانشین فرمانده ناجا تاکید کرد: ایلام استانی مرزی و سابقه دفاع از ارزش‌های انقلاب اسلامی را در کارنامه خود دارد ، تقدیم ۱۲ هزار جانباز و سه هزار شهید نمونه بارز این وفاداری به انقلاب است.

سردار رضایی اضافه کرد: نیروی انتظامی، دارای مسوولیتی تکلیف گراست و در کنار مردم و برای مردم است و مردم کشور نیز به این سازمان اعتماد کامل دارند.

وی یادآور شد: لباس نیروی انتظامی لباس عبادت و قداست است و باید امروز به عنوان سرباز و پاسدار دستاوردهای انقلاب اسلامی بر خود ببالیم.

جانشین نیروی انتظامی ادامه داد: کمبود مقدورات هیچ تاثیری بر کار نیروی انتظامی نداشته و در این بین بیشترین نقش را خانواده کارکنان دارند ، ما مدیون خانواده عزیزان تلاش گر در ناجا هستیم.

سردار رضایی افزود: روح دفاع مقدس در نیروی انتظامی جاری و این موضوع بیشتر در خانواده کارکنان ناجا تبلور یافته است.

وی با  اشاره به پاسداشت شهدای مدافع حرم که برای دفاع از حرم اهل بیت (ع) در زمان سیطره داعش به شهادت رسیدند، افزود: امروز در نیروی انتظامی این افتخار را داریم که با حفاظت از مرزها، جاده‌ها شهرها، مدافع حریم ولایت هستیم.

جانشین نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه همه اوصاف خوب در نیروی انتظامی جمع شده است ، گفت: ماموریتی که امروز نیروی انتظامی در کنار سایر دستگاه ها به عهده دارد، مسوولیت میدان‌داری است.

سردار رضایی در بخش دیگری سخنان خود به نقش مردم ایلام در پذیرایی از زائران اربعین حسینی در سال های گذشته اشاره کرد و یادآور شد: مهران و ایلام در اربعین جهانی شدند.

وی افزود: مهمان نوازی و تکریم زائران اربعین حسینی در سال های گذشته توسط مردم ایلام و بخصوص شهر مهران رضایتمندی زائران اربعین حسینی را به دنبال داشته است.

سردار رضایی تاکید کرد: پیش بینی ما این است که اگر چنانچه کرونا ریشه کن شود، در سال آینده شاهد عبور بیش از ۶ میلیون زائر از مرز مهران باشیم. 

در این مراسم سرهنگ دلاور القاصی‌مهر به عنوان فرمانده انتظامی جدید استان ایلام منصوب و از خدمات سردار نورعلی یاری تقدیر شد.

  • نویسنده : الهام مهدیان