عبور از منطقه قرمز …/خبر خوب استاندار ایلام در کار ویژه مرز استان
عبور از منطقه قرمز …/خبر خوب استاندار ایلام در کار ویژه مرز استان
استاندار ایلام در نشست کار ویژه مرز استان به وضعیت کرونا در استان اشاره کرد و گفت: الان در وضعیت هشدار هستیم و اگر مواظبت نکنیم به وضعیت قرمز بر می گردیم، ظرف چند روز گذشته روزهای سختی را پشت سر گذاشتیم و هزینه های زیادی از بعد جانی و مالی بر استان وارد شد.

به گزارش پایگاه خبری سپهر ایلام، “قاسم سلیمانی دشتکی” با فاجعه خواندن ۲۲۰ ابتلا و ۷ فوتی در طول یک شبانه روز در استان، تاکید کرد: خیلی اصرار کردیم، خواهش کردیم، مصوبه کردیم و به هر راهی که ممکن بود متوسل شدیم که مردم در این شرایط در اجتماعات حضور نیایند، مراسمات عزا و شادی را به تاخیر بیاندازند، سفر نروند و … اما متاسفانه برخی جور دیگر عمل کردند و با تشکیل اجتماعات و مراسمات هم جان خود و هم جان دیگران به خطر انداختند!
استاندار ایلام در ادامه با تاکید بر مسئولیت پذیری اجتماعی آحاد مختلف جامعه در این شرایط حساس، اظهار داشت: افرادی که آگاهانه علی رغم داشتن علامت بیماری کرونا در جامعه، اداره و خانواده حضور می یابند و بیماری کرونا را انتقال می دهند و جان مردم را به خطر می اندازند، بدانند که مرتکب جنایت می شوند.
وی با اشاره به ابتلای ۲۰۰ نفر در یک مراسم عروسی، گفت: این مراسمات در این روزها به عاملی در جهت قتل و عام مردم مبدل شده است و در این راستا در ستاد کرونا مصوب شده است که با چنین تجمعاتی با هر عنوانی که منجر به تشدید بیماری کرونا شود قاطعانه برخورد می شود.
سلیمانی دشتکی در مورد ابتلای بالای کارمندان نیز هشدار داد و گفت: هرکس کوچکترین علامت شبیه به کرونا از قبیل سرفه، تب و لرز، علائم سرماخوردگی، سردر و … دارد به سر کار نیاید و مدیران حتما به او مرخصی بدهند در غیر اینصورت مدیر مربوطه و فرد بیمار مسئول به خطر انداختن جان دیگر کارمندان هستند.
وی ادامه داد: در این زمینه مصوب شده است که مدیران با افرادی که دارای بیماری زمینه ای هستند، زنان باردار و دارای فرزند شیر خوار، افراد مسن و … به طرق مختلف از جمله مرخصی و دورکاری همکاری نمایند که در محل کار حضور نیابند.
استاندار ایلام در بخش دیگری از صحبت های خود از یک خبر خوش در حوزه مرزی پرده برداشت و گفت: بازارچه هلاله شمالی که از مطالبات مهم استان بوده است خوشبختانه در شورای ساماندهی مبادلات مرزی مصوب شده و برای تصویب به دولت می رود که با انجام این مهم موفق به کسب مجوز برای سه بازارچه چیلات، چنگوله و هلاله شمالی خواهیم شد و این می تواند یک خبر خوب برای مردم استان و نوید دهنده روزهای خوب فراروی تجارت و بازرگانی استان باشد.
وی در ادامه با اشاره به دیدارهای خود در مرکز با مسئولان جهاد کشاورزی، سازمان برنامه و بودجه کشور و معاونت توسعه روستایی مناطق محروم ریاست جمهوری خواستار پیگیری توافقات حاصله توسط مسئولان مربوطه در استان شد و گفت: در رایزنی های مختلف موفق شده ایم اعتبارات خوبی برای استان اختصاص دهیم از جمله ۱۰۰ میلیارد تومان جهت بدهکاری به پیمانکاران استان تخصیص خورده است که لازم است دستگاه های متولی تا هفته آینده در جهت پرداخت مطالبات آنان اقدام نمایند.

  • نویسنده : الهام مهدیان